Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o.
Základné údaje
Osoby vo vedení a vlastníctve
-
Marek Machata od 15. 5. 2024konateľ
-
Mestská časť Bratislava - Ružinov od 15. 5. 2024spoločníkPodiel: 100 % Vklad: 5 000 €
Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.
Dôležité udalosti
-
NIEKonkurzy a reštrukturalizácieprebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
-
NIEDlhy a nedoplatkyzoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
-
NIEPohľadávky štátuCentrálny register pohľadávok štátu
Kľúčové údaje za rok 2025
Spoločnosť Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. v roku 2025 zvýšila stratu o 52 % na 8,6 tis. € a tržby jej narástli o 220 % na 30,2 tis. €.
Hospodárske výsledky
| Rok | Tržby | Výsledok hospodárenia |
|---|---|---|
| 2025 | 30,2 tis. € | -8,6 tis. € |
| 2024 | 9,4 tis. € | -5,7 tis. € |
Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.
Štruktúra majetku a zdrojov 2025
Aktíva
- Krátkodobé pohľadávky3,0 tis. €
- Finančné účty34,2 tis. €
Pasíva
- Základné imanie5,0 tis. €
- Výsledok hospodárenia minulých rokov-5,7 tis. €
- Výsledok hospodárenia za obdobie-8,6 tis. €
- Rezervy1,1 tis. €
- Krátkodobé záväzky45,4 tis. €
Finančné ukazovatele
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Návratnosť aktív (ROA) | −23,1 % | −13,0 % |
| Zisková marža | −28,5 % | — |
| Hrubá marža | 73,8 % | — |
| Celková zadlženosť | 124,9 % | 101,5 % |
| Daň z príjmov | 170 € | — |
Návratnosť a marže z výsledku hospodárenia po zdanení; celková zadlženosť = záväzky / aktíva. Pri zápornom vlastnom imaní sa ROE nepočíta.
Účtovné závierky
Súvaha a výkaz ziskov a strát po riadkoch tak, ako ich firma podala do Registra účtovných závierok. Zobrazené sú vyplnené riadky; sumy v celých eurách.
Súvaha — aktíva Úč MUJ · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 001 | Spolu majetok | 37 259 € |
| 014 B. | Obežný majetok | 37 259 € |
| 017 B.III. | Krátkodobé pohľadávky súčet | 3 012 € |
| 018 B.III.1. | Pohľadávky z obchodného styku | 3 012 € |
| 021 B.IV. | Finančný majetok | 34 247 € |
| 022 B.IV.1. | Peniaze a účty v bankách | 34 247 € |
Súvaha — pasíva Úč MUJ · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 024 | Spolu vlastné imanie a záväzky | 37 259 € |
| 025 A. | Vlastné imanie | −9 264 € |
| 026 A.I. | Základné imanie | 5 000 € |
| 027 A.I.1. | Základné imanie a zmeny základného imania | 5 000 € |
| 032 A.V. | Nerozdelený zisk alebo neuhradená strata minulých rokov | −5 654 € |
| 033 A.VI. | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení | −8 610 € |
| 034 B. | Záväzky | 46 523 € |
| 038 B.IV. | Krátkodobé záväzky okrem rezerv, úverov a výpomoci súčet | 45 394 € |
| 039 B.IV.1. | Krátkodobé záväzky z obchodného styku | 2 460 € |
| 040 2. | Záväzky voči zamestnancom a zo sociálneho poistenia | 2 487 € |
| 041 3. | Daňové záväzky a dotácie | 281 € |
| 042 4. | Ostatné krátkodobé záväzky | 40 166 € |
| 043 B.V. | Krátkodobé rezervy | 1 129 € |
Výkaz ziskov a strát Úč MUJ · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 001 | Výnosy z hospodárskej činnosti spolu súčet | 30 229 € |
| 003 II. | Tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb | 30 229 € |
| 008 | Náklady na hospodársku činnosť spolu súčet | 38 513 € |
| 011 C. | Služby | 7 918 € |
| 012 D. | Osobné náklady | 30 525 € |
| 013 E. | Dane a poplatky | 68 € |
| 017 I. | Ostatné náklady na hospodársku činnosť | 2 € |
| 018 | Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | −8 284 € |
| 019 | Pridaná hodnota | 22 311 € |
| 027 | Náklady na finančnú činnosť spolu súčet | 156 € |
| 033 O. | Ostatné náklady na finančnú činnosť | 156 € |
| 034 | Výsledok hospodárenia z finančnej činnosti | −156 € |
| 035 | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie pred zdanením | −8 440 € |
| 036 P. | Daň z príjmov | 170 € |
| 038 | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení | −8 610 € |
Riadky závierky zatiaľ nemáme načítané za roky: 2024 — sú v origináli nižšie.
Originály v Registri účtovných závierok
História z obchodného registra
Predchádzajúce názvy
- Ružinovský sociálny podnik, s. r. o.15. 5. 2024 – 20. 10. 2026
Due diligence skóre firmy — v plnom reporte
Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.
V plnom reporte k tejto firme
Máte účet? Prihlásiť sa
Časté otázky
Je firma Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. v konkurze?
Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.
Aké má firma Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. tržby?
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. tržby 30,2 tis. €.
Je firma Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. v zisku?
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. vykázala stratu 8,6 tis. €.
Kde firma Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. sídli?
Ružinovský sociálny podnik, r. s. p., s. r. o. má sídlo na adrese Mierová 288/21, Bratislava - mestská časť Ružinov, 827 05.
Zdroje údajov
- Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 7. 11. 2026 · originál ↗
- Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 6. 11. 2026
- Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 7. 11. 2026
- DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 7. 11. 2026
- DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 4. 11. 2026
- Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 5. 11. 2026