Vždy Čerstvé s. r. o.

Aktívna spoločnosť
Odvetvie (NACE): Maloobchod v nešpecializovaných predajniach 47.12 SK NACE podľa Štatistického úradu SR (Register právnických osôb) — štatistická klasifikácia hlavnej činnosti, nie predmet podnikania z obchodného registra.
Predmet podnikania (výber): Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby; Výroba potravinárskych a škrobových výrobkov …

Základné údaje

IČO: 55627676
DIČ: 2122040635
Obchodná 1209, TopoľčanyZobraziť na mape ↗
Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku: 29. 7. 2023
Spisová značka: Sro/60997/N
Základné imanie: 5,0 tis. €

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Peter Spevár od 6. 12. 2023
    konateľspoločník
    Podiel: 50 % Vklad: 2 500 €
  • Michaela Svoradová od 22. 10. 2026
    konateľspoločník
    Podiel: 50 % Vklad: 2 500 €

Osoby, ktoré už vo vedení ani vo vlastníctve nie sú

  • Bc. Lenka Píryovákonateľ, spoločník6. 12. 2023 – 4. 11. 2026
  • Olena Gerhátovákonateľ, spoločník29. 7. 2023 – 3. 1. 2024

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Vždy Čerstvé s. r. o. v roku 2025 zvýšila zisk o 79 % na 4,2 tis. € a tržby jej klesli o 7 % na 22,6 tis. €.

22,6 tis. €
Tržby
4,2 tis. €
Zisk
22,6 tis. €
Celkové výnosy
39,5 tis. €
Aktíva
11,8 tis. €
Vlastné imanie
70 %
Celková zadlženosť
10,6 %
Návratnosť aktív (ROA)
28,6 %
Hrubá marža
93,1 %
Obchodná marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2024 2,3 tis., 2025 4,2 tis.20242,3 tis.20254,2 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2024 24,3 tis., 2025 22,6 tis.202424,3 tis.202522,6 tis.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2024 24,3 tis., 2025 22,6 tis.202424,3 tis.202522,6 tis.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2024 412, 2025 46320244122025463
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 22,6 tis. € 4,2 tis. €
2024 24,3 tis. € 2,3 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Finančné účty39,5 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov2,7 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie4,2 tis. €
  • Dlhodobé záväzky44 €
  • Krátkodobé záväzky27,6 tis. €

Finančné ukazovatele

2025 2024 7–12/2023skrátené obdobie
Návratnosť vlastného kapitálu (ROE) 35,3 % 30,5 % 6,0 %
Návratnosť aktív (ROA) 10,6 % 11,9 % 5,9 %
Zisková marža 18,4 % 9,6 % 85,0 %
Hrubá marža 28,6 % 57,4 % 100,0 %
Celková zadlženosť 70,1 % 60,9 % 1,0 %
Daň z príjmov 463 € 412 € 56 €

Návratnosť a marže z výsledku hospodárenia po zdanení; celková zadlženosť = záväzky / aktíva. Pri zápornom vlastnom imaní sa ROE nepočíta.

Účtovné závierky

Súvaha a výkaz ziskov a strát po riadkoch tak, ako ich firma podala do Registra účtovných závierok. Zobrazené sú vyplnené riadky; sumy v celých eurách.

Súvaha — aktíva Úč POD · 2025
Riadok 2025
001 Spolu majetok 39 465 €
033 B. Obežný majetok 39 465 €
071 B.V. Finančné účty 39 465 €
072 B.V.1. Peniaze 39 152 €
073 2. Účty v bankách 313 €
Súvaha — pasíva Úč POD · 2025
Riadok 2025
079 Spolu vlastné imanie a záväzky 39 465 €
080 A. Vlastné imanie 11 815 €
081 A.I. Základné imanie súčet 5 000 €
082 A.I.1. Základné imanie 5 000 €
097 A.VII. Výsledok hospodárenia minulých rokov 2 650 €
098 A.VII.1. Nerozdelený zisk minulých rokov 2 650 €
100 A.VIII. Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení 4 165 €
101 B. Záväzky 27 650 €
102 B.I. Dlhodobé záväzky súčet 44 €
114 9. Záväzky zo sociálneho fondu 44 €
122 B.IV. Krátkodobé záväzky súčet 27 606 €
123 B.IV.1. Záväzky z obchodného styku súčet 11 868 €
126 1.c. Ostatné záväzky z obchodného styku 11 868 €
130 5. Záväzky voči spoločníkom a združeniu 15 687 €
133 8. Daňové záväzky a dotácie 51 €
Výkaz ziskov a strát Úč POD · 2025
Riadok 2025
001 Čistý obrat 22 642 €
002 Výnosy z hospodárskej činnosti spolu súčet 22 642 €
003 I. Tržby z predaja tovaru 22 642 €
010 Náklady na hospodársku činnosť spolu 17 930 €
011 A. Náklady vynaložené na obstaranie predaného tovaru 1 566 €
012 B. Spotreba materiálu, energie a ostatných neskladovateľných dodávok 751 €
014 D. Služby 13 846 €
015 E. Osobné náklady 1 761 €
016 E.1. Mzdové náklady 1 349 €
018 3. Náklady na sociálne poistenie 408 €
019 4. Sociálne náklady 4 €
020 F. Dane a poplatky 6 €
027 Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti 4 712 €
028 Pridaná hodnota 6 479 €
045 Náklady na finančnú činnosť spolu 84 €
054 Q. Ostatné náklady na finančnú činnosť 84 €
055 Výsledok hospodárenia z finančnej činnosti −84 €
056 Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie pred zdanením 4 628 €
057 R. Daň z príjmov 463 €
058 R.1. Daň z príjmov splatná 463 €
061 Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení 4 165 €

Riadky závierky zatiaľ nemáme načítané za roky: 2024, 2023 — sú v origináli nižšie.

Originály v Registri účtovných závierok

História z obchodného registra

Predchádzajúce názvy

  • Zelenina Olena s.r.o.29. 7. 2023 – 4. 11. 2026

Výpis z obchodného registra SR ↗

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Vždy Čerstvé s. r. o. v konkurze?

Vždy Čerstvé s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Vždy Čerstvé s. r. o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Vždy Čerstvé s. r. o. tržby 22,6 tis. €.

Je firma Vždy Čerstvé s. r. o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Vždy Čerstvé s. r. o. dosiahla zisk 4,2 tis. €.

Kde firma Vždy Čerstvé s. r. o. sídli?

Vždy Čerstvé s. r. o. má sídlo na adrese Obchodná 1209, Topoľčany, 955 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 7. 11. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 6. 11. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 7. 11. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 7. 11. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 4. 11. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 5. 11. 2026