BRAŠKA s. r. o.
Základné údaje
Osoby vo vedení a vlastníctve
-
Corporate Liquidations s. r. o. od 28. 10. 2026spoločníkPodiel: 100 % Vklad: 310 000 €
Osoby, ktoré už vo vedení ani vo vlastníctve nie sú
- Ing. Andrej Paluškakonateľ, spoločník28. 11. 2013 – 27. 10. 2026
Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.
Dôležité udalosti
-
NIEKonkurzy a reštrukturalizácieprebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
-
NIEDlhy a nedoplatkyzoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
-
NIEPohľadávky štátuCentrálny register pohľadávok štátu
Kľúčové údaje za rok 2025
Spoločnosť BRAŠKA s. r. o. v roku 2025 zvýšila zisk o 37 % na 23,4 tis. € a tržby jej narástli o 10 % na 445,5 tis. €.
Hospodárske výsledky
| Rok | Tržby | Výsledok hospodárenia |
|---|---|---|
| 2025 | 445,5 tis. € | 23,4 tis. € |
| 2024 | 404,9 tis. € | 17,0 tis. € |
| 2023 | 454,5 tis. € | 96,0 tis. € |
| 2022 | 674,9 tis. € | 99,8 tis. € |
| 2021 | 281,1 tis. € | 10,7 tis. € |
Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.
Štruktúra majetku a zdrojov 2025
Aktíva
- Dlhodobý hmotný majetok288,1 tis. €
- Zásoby2,9 tis. €
- Krátkodobé pohľadávky20,7 tis. €
- Finančné účty400,6 tis. €
- Časové rozlíšenie791 €
Pasíva
- Základné imanie310,0 tis. €
- Fondy zo zisku31,0 tis. €
- Výsledok hospodárenia minulých rokov223,5 tis. €
- Výsledok hospodárenia za obdobie23,4 tis. €
- Dlhodobé záväzky1,2 tis. €
- Krátkodobé záväzky4,4 tis. €
- Bankové úvery119,6 tis. €
- Časové rozlíšenie140 €
Finančné ukazovatele
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Návratnosť vlastného kapitálu (ROE) | 4,0 % | 3,0 % | 17,6 % | 22,3 % | 3,1 % | 0,2 % | 17,4 % | 5,5 % | 13,2 % | −3,6 % | −11,2 % | −0,8 % |
| Návratnosť aktív (ROA) | 3,3 % | 1,2 % | 6,5 % | 9,2 % | 1,1 % | 0,1 % | 14,8 % | 3,5 % | 12,6 % | −3,5 % | −11,0 % | −0,8 % |
| Zisková marža | 5,2 % | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Hrubá marža | 71,5 % | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Celková zadlženosť | 17,6 % | 59,7 % | 62,9 % | 58,7 % | 65,8 % | 53,8 % | 15,3 % | 36,3 % | 5,0 % | 2,0 % | 1,5 % | 1,3 % |
| Daň z príjmov | 3 840 € | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Návratnosť a marže z výsledku hospodárenia po zdanení; celková zadlženosť = záväzky / aktíva. Pri zápornom vlastnom imaní sa ROE nepočíta.
Účtovné závierky
Súvaha a výkaz ziskov a strát po riadkoch tak, ako ich firma podala do Registra účtovných závierok. Zobrazené sú vyplnené riadky; sumy v celých eurách.
Súvaha — aktíva Úč POD · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 001 | Spolu majetok | 713 118 € |
| 002 A. | Neobežný majetok | 288 109 € |
| 011 A.II. | Dlhodobý hmotný majetok súčet | 288 109 € |
| 012 A.II.1. | Pozemky | 25 000 € |
| 013 2. | Stavby | 235 498 € |
| 014 3. | Samostatné hnuteľné veci a súbory hnuteľných vecí | 22 012 € |
| 018 7. | Obstarávaný dlhodobý hmotný majetok | 5 599 € |
| 033 B. | Obežný majetok | 424 218 € |
| 034 B.I. | Zásoby súčet | 2 942 € |
| 035 B.I.1. | Materiál | 2 942 € |
| 053 B.III. | Krátkodobé pohľadávky súčet | 20 712 € |
| 063 7. | Daňové pohľadávky a dotácie | 4 712 € |
| 065 9. | Iné pohľadávky | 16 000 € |
| 071 B.V. | Finančné účty | 400 564 € |
| 072 B.V.1. | Peniaze | 378 230 € |
| 073 2. | Účty v bankách | 22 334 € |
| 074 C. | Časové rozlíšenie súčet | 791 € |
| 076 2. | Náklady budúcich období krátkodobé | 791 € |
Súvaha — pasíva Úč POD · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 079 | Spolu vlastné imanie a záväzky | 713 118 € |
| 080 A. | Vlastné imanie | 587 841 € |
| 081 A.I. | Základné imanie súčet | 310 000 € |
| 082 A.I.1. | Základné imanie | 310 000 € |
| 087 A.IV. | Zákonné rezervné fondy | 31 000 € |
| 088 A.IV.1. | Zákonný rezervný fond a nedeliteľný fond | 31 000 € |
| 097 A.VII. | Výsledok hospodárenia minulých rokov | 223 459 € |
| 098 A.VII.1. | Nerozdelený zisk minulých rokov | 223 459 € |
| 100 A.VIII. | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení | 23 382 € |
| 101 B. | Záväzky | 125 137 € |
| 102 B.I. | Dlhodobé záväzky súčet | 1 165 € |
| 114 9. | Záväzky zo sociálneho fondu | 1 165 € |
| 121 B.III | Dlhodobé bankové úvery | 119 576 € |
| 122 B.IV. | Krátkodobé záväzky súčet | 4 396 € |
| 123 B.IV.1. | Záväzky z obchodného styku súčet | 406 € |
| 126 1.c. | Ostatné záväzky z obchodného styku | 406 € |
| 133 8. | Daňové záväzky a dotácie | 3 990 € |
| 141 C. | Časové rozlíšenie súčet | 140 € |
| 142 C.1. | Výdavky budúcich období dlhodobé | 140 € |
Výkaz ziskov a strát Úč POD · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 001 | Čistý obrat | 445 479 € |
| 002 | Výnosy z hospodárskej činnosti spolu súčet | 1 129 741 € |
| 003 I. | Tržby z predaja tovaru | 796 € |
| 005 III. | Tržby z predaja služieb | 444 683 € |
| 008 VI. | Tržby z predaja dlhodobého nehmotného majetku, dlhodobého hmotného majetku a materiálu | 660 237 € |
| 009 VII. | Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti | 24 025 € |
| 010 | Náklady na hospodársku činnosť spolu | 1 061 120 € |
| 011 A. | Náklady vynaložené na obstaranie predaného tovaru | 796 € |
| 012 B. | Spotreba materiálu, energie a ostatných neskladovateľných dodávok | 38 659 € |
| 014 D. | Služby | 87 345 € |
| 015 E. | Osobné náklady | 127 317 € |
| 016 E.1. | Mzdové náklady | 88 412 € |
| 018 3. | Náklady na sociálne poistenie | 31 978 € |
| 019 4. | Sociálne náklady | 6 927 € |
| 020 F. | Dane a poplatky | 4 610 € |
| 021 G. | Odpisy a opravné položky k dlhodobému nehmotnému majetku a dlhodobému hmotnému majetku | 91 910 € |
| 022 G.1. | Odpisy dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku | 91 910 € |
| 024 H. | Zostatková cena predaného dlhodobého majetku a predaného materiálu | 678 531 € |
| 025 I. | Opravné položky k pohľadávkam | 7 397 € |
| 026 J. | Ostatné náklady na hospodársku činnosť | 24 555 € |
| 027 | Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 68 621 € |
| 028 | Pridaná hodnota | 318 679 € |
| 045 | Náklady na finančnú činnosť spolu | 41 399 € |
| 049 N. | Nákladové úroky | 38 968 € |
| 050 N.1. | Nákladové úroky pre prepojené účtovné jednotky | 38 968 € |
| 054 Q. | Ostatné náklady na finančnú činnosť | 2 431 € |
| 055 | Výsledok hospodárenia z finančnej činnosti | −41 399 € |
| 056 | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie pred zdanením | 27 222 € |
| 057 R. | Daň z príjmov | 3 840 € |
| 058 R.1. | Daň z príjmov splatná | 3 840 € |
| 061 | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení | 23 382 € |
Riadky závierky zatiaľ nemáme načítané za roky: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 — sú v origináli nižšie.
Originály v Registri účtovných závierok
História z obchodného registra
Predchádzajúce názvy
- APaluška-auto, s.r.o.28. 11. 2013 – 27. 10. 2026
Due diligence skóre firmy — v plnom reporte
Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.
V plnom reporte k tejto firme
Máte účet? Prihlásiť sa
Časté otázky
Je firma BRAŠKA s. r. o. v konkurze?
BRAŠKA s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.
Aké má firma BRAŠKA s. r. o. tržby?
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala BRAŠKA s. r. o. tržby 445,5 tis. €.
Je firma BRAŠKA s. r. o. v zisku?
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 BRAŠKA s. r. o. dosiahla zisk 23,4 tis. €.
Je BRAŠKA s. r. o. platiteľom DPH?
BRAŠKA s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.
Kde firma BRAŠKA s. r. o. sídli?
BRAŠKA s. r. o. má sídlo na adrese ul. 29. augusta 1524/24, Banská Bystrica, 974 01.
Zdroje údajov
- Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 7. 11. 2026 · originál ↗
- Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 6. 11. 2026
- Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 7. 11. 2026
- DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 7. 11. 2026
- DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 4. 11. 2026
- Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 5. 11. 2026