MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 46967249
DIČ: 2023679262
IČ DPH: SK2023679262
Štrková 8662, Žilina

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Štrková 8662, Žilina Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.12
Dátum vzniku: 11. 1. 2013
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 23. 11. 2015
Spisová značka: Sro/58190/L
Predmet podnikania (výber): Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu; Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Andrej Ševčík od 17. 12. 2015
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. v roku 2025 sa prepadla zo zisku do straty 56,5 tis. € a tržby jej klesli o 37 % na 327,2 tis. €.

327,2 tis. €
Tržby
56,5 tis. €
Strata
329,1 tis. €
Celkové výnosy
423,7 tis. €
Aktíva
399,3 tis. €
Vlastné imanie
6 %
Celková zadlženosť
23,2 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 84,1 tis., 2022 −2,2 tis., 2023 −45,1 tis., 2024 20,9 tis., 2025 −56,5 tis.202184,1 tis.2022−2,2 tis.2023−45,1 tis.202420,9 tis.2025−56,5 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 530,6 tis., 2022 471,6 tis., 2023 324,1 tis., 2024 519,0 tis., 2025 327,2 tis.2021530,6 tis.2022471,6 tis.2023324,1 tis.2024519,0 tis.2025327,2 tis.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2021 541,4 tis., 2022 482,3 tis., 2023 328,2 tis., 2024 526,3 tis., 2025 329,1 tis.2021541,4 tis.2022482,3 tis.2023328,2 tis.2024526,3 tis.2025329,1 tis.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2021 23,8 tis., 2022 1,9 tis., 2023 0, 2024 3,8 tis., 2025 1,9 tis.202123,8 tis.20221,9 tis.2023020243,8 tis.20251,9 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 327,2 tis. € -56,5 tis. €
2024 519,0 tis. € 20,9 tis. €
2023 324,1 tis. € -45,1 tis. €
2022 471,6 tis. € -2,2 tis. €
2021 530,6 tis. € 84,1 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok45,0 tis. €
  • Dlhodobý finančný majetok5,0 tis. €
  • Zásoby6,2 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky308,1 tis. €
  • Finančné účty54,2 tis. €
  • Časové rozlíšenie5,2 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Fondy zo zisku500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov450,4 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-56,5 tis. €
  • Rezervy2,5 tis. €
  • Dlhodobé záväzky658 €
  • Krátkodobé záväzky20,2 tis. €
  • Bankové úvery1,0 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. v konkurze?

MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. tržby 327,2 tis. €.

Je firma MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. vykázala stratu 56,5 tis. €.

Je MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. platiteľom DPH?

MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. sídli?

MECHANIZMY ŠEVČÍK s.r.o. má sídlo na adrese Štrková 8662, Žilina, 010 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026