Grasse auto s. r. o.
Základné údaje
Osoby vo vedení a vlastníctve
-
Tomáš Mikita od 16. 2. 2012konateľspoločníkPodiel: 100 % Vklad: 5 000 €
Osoby, ktoré už vo vedení ani vo vlastníctve nie sú
- Róbert Timkokonateľ, spoločník14. 2. 2026 – 20. 8. 2026
- Ing. Ibrahim Alkhalaf, PhD.spoločník20. 4. 2024 – 20. 12. 2024
- Stanislav Adamčekspoločník19. 7. 2017 – 10. 6. 2019
- Marek Poláčekkonateľ, spoločník16. 2. 2012 – 24. 9. 2012
Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.
Dôležité udalosti
-
NIEKonkurzy a reštrukturalizácieprebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
-
ÁNODlhy a nedoplatkyzoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní · detail v plnom reporte
-
NIEPohľadávky štátuCentrálny register pohľadávok štátu
Kľúčové údaje za rok 2025
Spoločnosť Grasse auto s. r. o. v roku 2025 znížila zisk o 41 % na 62,8 tis. € a tržby jej klesli o 8 % na 730,7 tis. €.
Hospodárske výsledky
| Rok | Tržby | Výsledok hospodárenia |
|---|---|---|
| 2025 | 730,7 tis. € | 62,8 tis. € |
| 2024 | 793,7 tis. € | 107,0 tis. € |
| 2023 | 767,9 tis. € | 147,6 tis. € |
| 2022 | 726,8 tis. € | 162,3 tis. € |
| 2021 | 395,5 tis. € | 102,7 tis. € |
Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.
Štruktúra majetku a zdrojov 2025
Aktíva
- Dlhodobý nehmotný majetok4,0 tis. €
- Dlhodobý hmotný majetok433,8 tis. €
- Dlhodobý finančný majetok253,0 tis. €
- Zásoby776 €
- Krátkodobé pohľadávky212,7 tis. €
- Finančné účty616,5 tis. €
- Časové rozlíšenie10,1 tis. €
Pasíva
- Základné imanie5,0 tis. €
- Fondy zo zisku500 €
- Výsledok hospodárenia minulých rokov715,3 tis. €
- Výsledok hospodárenia za obdobie62,8 tis. €
- Rezervy5,7 tis. €
- Dlhodobé záväzky375,0 tis. €
- Krátkodobé záväzky217,4 tis. €
- Bankové úvery146,8 tis. €
- Časové rozlíšenie2,3 tis. €
Finančné ukazovatele
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Návratnosť vlastného kapitálu (ROE) | 8,0 % | 14,6 % | 23,6 % | 34,0 % | 32,6 % | −3,0 % | 45,4 % | 55,0 % | 62,6 % | 46,1 % | 29,8 % | 28,5 % |
| Návratnosť aktív (ROA) | 4,1 % | 8,4 % | 11,9 % | 15,6 % | 13,1 % | −1,1 % | 20,5 % | 16,6 % | 10,3 % | 22,7 % | 17,1 % | 14,7 % |
| Zisková marža | 8,6 % | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Hrubá marža | 50,0 % | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Celková zadlženosť | 48,8 % | 42,5 % | 49,4 % | 54,1 % | 59,9 % | 63,5 % | 54,7 % | 69,8 % | 83,5 % | 50,9 % | 42,8 % | 48,3 % |
| Daň z príjmov | 18 603 € | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Návratnosť a marže z výsledku hospodárenia po zdanení; celková zadlženosť = záväzky / aktíva. Pri zápornom vlastnom imaní sa ROE nepočíta.
Účtovné závierky
Súvaha a výkaz ziskov a strát po riadkoch tak, ako ich firma podala do Registra účtovných závierok. Zobrazené sú vyplnené riadky; sumy v celých eurách.
Súvaha — aktíva Úč POD · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 001 | Spolu majetok | 1 530 817 € |
| 002 A. | Neobežný majetok | 690 741 € |
| 003 A.I. | Dlhodobý nehmotný majetok súčet | 3 988 € |
| 005 2. | Softvér | 3 988 € |
| 011 A.II. | Dlhodobý hmotný majetok súčet | 433 753 € |
| 014 3. | Samostatné hnuteľné veci a súbory hnuteľných vecí | 428 753 € |
| 019 8. | Poskytnuté preddavky na dlhodobý hmotný majetok | 5 000 € |
| 021 A.III. | Dlhodobý finančný majetok súčet | 253 000 € |
| 027 6. | Ostatné pôžičky | 253 000 € |
| 033 B. | Obežný majetok | 829 973 € |
| 034 B.I. | Zásoby súčet | 776 € |
| 035 B.I.1. | Materiál | 776 € |
| 053 B.III. | Krátkodobé pohľadávky súčet | 212 650 € |
| 054 B.III.1. | Pohľadávky z obchodného styku súčet | 16 756 € |
| 057 1.c. | Ostatné pohľadávky z obchodného styku | 16 756 € |
| 061 5. | Pohľadávky voči spoločníkom, členom a združeniu | 133 240 € |
| 063 7. | Daňové pohľadávky a dotácie | 61 608 € |
| 065 9. | Iné pohľadávky | 1 046 € |
| 071 B.V. | Finančné účty | 616 547 € |
| 072 B.V.1. | Peniaze | 615 781 € |
| 073 2. | Účty v bankách | 766 € |
| 074 C. | Časové rozlíšenie súčet | 10 103 € |
| 076 2. | Náklady budúcich období krátkodobé | 10 103 € |
Súvaha — pasíva Úč POD · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 079 | Spolu vlastné imanie a záväzky | 1 530 817 € |
| 080 A. | Vlastné imanie | 783 622 € |
| 081 A.I. | Základné imanie súčet | 5 000 € |
| 082 A.I.1. | Základné imanie | 5 000 € |
| 087 A.IV. | Zákonné rezervné fondy | 500 € |
| 088 A.IV.1. | Zákonný rezervný fond a nedeliteľný fond | 500 € |
| 097 A.VII. | Výsledok hospodárenia minulých rokov | 715 306 € |
| 098 A.VII.1. | Nerozdelený zisk minulých rokov | 721 681 € |
| 099 2. | Neuhradená strata minulých rokov | −6 375 € |
| 100 A.VIII. | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení | 62 816 € |
| 101 B. | Záväzky | 744 889 € |
| 102 B.I. | Dlhodobé záväzky súčet | 375 028 € |
| 110 5. | Ostatné dlhodobé záväzky | 216 002 € |
| 114 9. | Záväzky zo sociálneho fondu | 4 919 € |
| 115 10. | Iné dlhodobé záväzky | 154 107 € |
| 121 B.III | Dlhodobé bankové úvery | 78 975 € |
| 122 B.IV. | Krátkodobé záväzky súčet | 217 405 € |
| 123 B.IV.1. | Záväzky z obchodného styku súčet | 19 030 € |
| 126 1.c. | Ostatné záväzky z obchodného styku | 19 030 € |
| 130 5. | Záväzky voči spoločníkom a združeniu | 207 € |
| 131 6. | Záväzky voči zamestnancom | 9 442 € |
| 132 7. | Záväzky zo sociálneho poistenia | 4 608 € |
| 133 8. | Daňové záväzky a dotácie | 1 073 € |
| 135 10. | Iné záväzky | 183 045 € |
| 136 B.V. | Krátkodobé rezervy | 5 672 € |
| 137 B.V.1. | Zákonné rezervy | 5 672 € |
| 139 B.VI. | Bežné bankové úvery | 67 809 € |
| 141 C. | Časové rozlíšenie súčet | 2 306 € |
| 143 2. | Výdavky budúcich období kratkodobé | 80 € |
| 145 4. | Výnosy budúcich období krátkodobé | 2 226 € |
Výkaz ziskov a strát Úč POD · 2025
| Riadok | 2025 | |
|---|---|---|
| 001 | Čistý obrat | 730 661 € |
| 002 | Výnosy z hospodárskej činnosti spolu súčet | 889 090 € |
| 005 III. | Tržby z predaja služieb | 730 661 € |
| 008 VI. | Tržby z predaja dlhodobého nehmotného majetku, dlhodobého hmotného majetku a materiálu | 134 994 € |
| 009 VII. | Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti | 23 435 € |
| 010 | Náklady na hospodársku činnosť spolu | 786 898 € |
| 012 B. | Spotreba materiálu, energie a ostatných neskladovateľných dodávok | 174 156 € |
| 014 D. | Služby | 191 461 € |
| 015 E. | Osobné náklady | 140 114 € |
| 016 E.1. | Mzdové náklady | 100 397 € |
| 018 3. | Náklady na sociálne poistenie | 36 936 € |
| 019 4. | Sociálne náklady | 2 781 € |
| 020 F. | Dane a poplatky | 5 037 € |
| 021 G. | Odpisy a opravné položky k dlhodobému nehmotnému majetku a dlhodobému hmotnému majetku | 159 536 € |
| 022 G.1. | Odpisy dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku | 159 536 € |
| 024 H. | Zostatková cena predaného dlhodobého majetku a predaného materiálu | 83 218 € |
| 026 J. | Ostatné náklady na hospodársku činnosť | 33 376 € |
| 027 | Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 102 192 € |
| 028 | Pridaná hodnota | 365 044 € |
| 029 | Výnosy z finančnej činnosti spolu | 21 908 € |
| 039 XI. | Výnosové úroky | 21 827 € |
| 041 2. | Ostatné výnosové úroky | 21 827 € |
| 042 XII. | Kurzové zisky | 64 € |
| 044 XIV. | Ostatné výnosy z finančnej činnosti | 17 € |
| 045 | Náklady na finančnú činnosť spolu | 42 681 € |
| 049 N. | Nákladové úroky | 32 723 € |
| 051 2. | Ostatné nákladové úroky | 32 723 € |
| 052 O. | Kurzové straty | 317 € |
| 054 Q. | Ostatné náklady na finančnú činnosť | 9 641 € |
| 055 | Výsledok hospodárenia z finančnej činnosti | −20 773 € |
| 056 | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie pred zdanením | 81 419 € |
| 057 R. | Daň z príjmov | 18 603 € |
| 058 R.1. | Daň z príjmov splatná | 18 603 € |
| 061 | Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení | 62 816 € |
Riadky závierky zatiaľ nemáme načítané za roky: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 — sú v origináli nižšie.
Originály v Registri účtovných závierok
História z obchodného registra
Predchádzajúce názvy
- Cassovia Expres s.r.o.16. 2. 2012 – 4. 11. 2026
Due diligence skóre firmy — v plnom reporte
Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.
V plnom reporte k tejto firme
Máte účet? Prihlásiť sa
Časté otázky
Je firma Grasse auto s. r. o. v konkurze?
Grasse auto s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.
Aké má firma Grasse auto s. r. o. tržby?
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Grasse auto s. r. o. tržby 730,7 tis. €.
Je firma Grasse auto s. r. o. v zisku?
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Grasse auto s. r. o. dosiahla zisk 62,8 tis. €.
Je Grasse auto s. r. o. platiteľom DPH?
Grasse auto s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.
Kde firma Grasse auto s. r. o. sídli?
Grasse auto s. r. o. má sídlo na adrese Stará prešovská 9, Košice - mestská časť Staré Mesto, 040 01.
Zdroje údajov
- Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 7. 11. 2026 · originál ↗
- Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 6. 11. 2026
- Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 7. 11. 2026
- DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 7. 11. 2026
- DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 4. 11. 2026
- Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 5. 11. 2026