Širila, a.s., Spišská Nová Ves

Aktívna spoločnosť
IČO: 31736912
DIČ: 2020032586
IČ DPH: SK2020032586
Odborárov 12, Spišská Nová Ves

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Odborárov 12, Spišská Nová Ves Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výstavba budov 41.20
Dátum vzniku: 1. 1. 1997
Základné imanie: 697,1 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 15. 1. 1997
Spisová značka: Sa/831/V
Predmet podnikania (výber): vykonávanie inžinierskych, priemyselných, bytových a občianskych stavieb; činnosť stavebného dozoru; sprostredkovanie obchodu, výroby a služieb …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Elena Bucová od 18. 6. 2009
    člen predstavenstva
  • Ing. Viktor Kopecký od 1. 10. 2013
    člen predstavenstva
  • Ing. Ľudovit Novotný od 18. 6. 2009
    člen predstavenstva
  • Ján Širila od 18. 6. 2009
    člen predstavenstva
  • Ing. Iveta Škottová od 23. 12. 2009
    člen dozornej rady
  • Ing. Ján Štelbacký od 17. 6. 2010
    člen dozornej rady
  • Mária Širilová od 17. 6. 2010
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Širila, a.s., Spišská Nová Ves v roku 2025 znížila zisk o 20 % na 125,7 tis. € a tržby jej klesli o 7 % na 7,3 mil. €.

7,3 mil. €
Tržby
125,7 tis. €
Zisk
7,4 mil. €
Celkové výnosy
2,5 mil. €
Aktíva
1,1 mil. €
Vlastné imanie
57 %
Celková zadlženosť
17,3 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 18,7 tis., 2022 −203,4 tis., 2023 5,3 tis., 2024 157,0 tis., 2025 125,7 tis.202118,7 tis.2022−203,4 tis.20235,3 tis.2024157,0 tis.2025125,7 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 4,0 mil., 2022 3,2 mil., 2023 3,0 mil., 2024 7,8 mil., 2025 7,3 mil.20214,0 mil.20223,2 mil.20233,0 mil.20247,8 mil.20257,3 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 7,3 mil. € 125,7 tis. €
2024 7,8 mil. € 157,0 tis. €
2023 3,0 mil. € 5,3 tis. €
2022 3,2 mil. € -203,4 tis. €
2021 4,0 mil. € 18,7 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok504,0 tis. €
  • Zásoby45,7 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky26,4 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky1,9 mil. €
  • Finančné účty29,2 tis. €
  • Časové rozlíšenie5,3 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie697,1 tis. €
  • Kapitálové fondy16,6 tis. €
  • Fondy zo zisku127,4 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov96,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie125,7 tis. €
  • Rezervy48,5 tis. €
  • Dlhodobé záväzky5,5 tis. €
  • Krátkodobé záväzky1,3 mil. €
  • Bankové úvery54,0 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Širila, a.s., Spišská Nová Ves v konkurze?

Širila, a.s., Spišská Nová Ves nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Širila, a.s., Spišská Nová Ves tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Širila, a.s., Spišská Nová Ves tržby 7,3 mil. €.

Je firma Širila, a.s., Spišská Nová Ves v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Širila, a.s., Spišská Nová Ves dosiahla zisk 125,7 tis. €.

Je Širila, a.s., Spišská Nová Ves platiteľom DPH?

Širila, a.s., Spišská Nová Ves je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Širila, a.s., Spišská Nová Ves sídli?

Širila, a.s., Spišská Nová Ves má sídlo na adrese Odborárov 12, Spišská Nová Ves, 052 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 15. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026