Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31613314
DIČ: 2020439883
IČ DPH: SK2020439883
Považské Podhradie 333, Považská Bystrica

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Považské Podhradie 333, Považská Bystrica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výroba základných farmaceutických výrobkov a farmaceutických prípravkov 21.00
Dátum vzniku: 26. 8. 1994
Základné imanie: 6,6 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 22. 11. 1994
Spisová značka: Sro/2768/R
Predmet podnikania (výber): - píliarska výroba; - lesníctvo vrátane predaja nespracovaných lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja; - výroba jednoduchých výrobkov z dreva …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • František Matušík od 1. 2. 2015
    konateľ
  • Mesto Považská Bystrica od 24. 6. 2022
    spoločník
  • Bc. Ladislav Holák od 1. 4. 2023
    člen dozornej rady
  • JUDr. Milena Zahradová od 1. 4. 2023
    člen dozornej rady
  • MUDr. Peter Wallenfels od 1. 4. 2023
    člen dozornej rady
  • MUDr. Rudolf Karas od 1. 4. 2023
    člen dozornej rady
  • MUDr. Taťjana Žikavská od 14. 3. 2019
    člen dozornej rady
  • Pavol Bazala od 1. 4. 2023
    člen dozornej rady
  • Peter Zvak od 1. 2. 2015
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. v roku 2025 sa dostala zo straty do zisku 68,6 tis. € a tržby jej klesli o 47 % na 1,2 mil. €.

1,2 mil. €
Tržby
68,6 tis. €
Zisk
1,2 mil. €
Celkové výnosy
1,3 mil. €
Aktíva
765,7 tis. €
Vlastné imanie
39 %
Celková zadlženosť
48,5 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 305,4 tis., 2022 470,1 tis., 2023 213,9 tis., 2024 −223,7 tis., 2025 68,6 tis.2021305,4 tis.2022470,1 tis.2023213,9 tis.2024−223,7 tis.202568,6 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 1,9 mil., 2022 2,2 mil., 2023 2,1 mil., 2024 2,2 mil., 2025 1,2 mil.20211,9 mil.20222,2 mil.20232,1 mil.20242,2 mil.20251,2 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 1,2 mil. € 68,6 tis. €
2024 2,2 mil. € -223,7 tis. €
2023 2,1 mil. € 213,9 tis. €
2022 2,2 mil. € 470,1 tis. €
2021 1,9 mil. € 305,4 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok1,2 mil. €
  • Zásoby13,2 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky2,1 tis. €
  • Finančné účty89,3 tis. €
  • Časové rozlíšenie2,8 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie6,6 tis. €
  • Kapitálové fondy469,6 tis. €
  • Fondy zo zisku102,8 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov118,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie68,6 tis. €
  • Rezervy110,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky9,7 tis. €
  • Krátkodobé záväzky69,7 tis. €
  • Časové rozlíšenie306,2 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. v konkurze?

Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. tržby 1,2 mil. €.

Je firma Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. dosiahla zisk 68,6 tis. €.

Je Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. platiteľom DPH?

Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. sídli?

Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. má sídlo na adrese Považské Podhradie 333, Považská Bystrica, 017 04.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026