LESY Slovenskej republiky, štátny podnik

Aktívna spoločnosť
IČO: 36038351
DIČ: 2020087982
IČ DPH: SK2020087982
Námestie SNP 8, Banská Bystrica

Základné údaje

Právna forma: Štátny podnik
Sídlo: Námestie SNP 8, Banská Bystrica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výroba základných farmaceutických výrobkov a farmaceutických prípravkov 210
Dátum vzniku: 12. 7. 2005
Základné imanie: 734,4 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 29. 10. 1999
Spisová značka: Pš/155/S
Prevádzkarne: 1
Predmet podnikania (výber): - správa lesného a iného majetku vo vlastníctve Slovenskej republiky; - užívanie a obhospodarovanie neštátneho lesného a iného majetku na základe príslušných legislatívnych predpisov a pr…; - zakladanie, obnova, pestovanie, výchova, obnova a ochrana lesných porastov v súlade s lesnými hospodárskymi plánmi … …

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť LESY Slovenskej republiky, štátny podnik v roku 2025 zvýšila zisk o 9 % na 6,4 mil. € a tržby jej klesli o 6 % na 306,0 mil. €.

306,0 mil. €
Tržby
6,4 mil. €
Zisk
320,4 mil. €
Celkové výnosy
910,6 mil. €
Aktíva
753,6 mil. €
Vlastné imanie
17 %
Celková zadlženosť
50,0 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 12,2 mil., 2022 16,4 mil., 2023 6,2 mil., 2024 5,9 mil., 2025 6,4 mil.202112,2 mil.202216,4 mil.20236,2 mil.20245,9 mil.20256,4 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 231,3 mil., 2022 272,2 mil., 2023 289,4 mil., 2024 325,2 mil., 2025 306,0 mil.2021231,3 mil.2022272,2 mil.2023289,4 mil.2024325,2 mil.2025306,0 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 306,0 mil. € 6,4 mil. €
2024 325,2 mil. € 5,9 mil. €
2023 289,4 mil. € 6,2 mil. €
2022 272,2 mil. € 16,4 mil. €
2021 231,3 mil. € 12,2 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok3,6 mil. €
  • Dlhodobý hmotný majetok801,4 mil. €
  • Zásoby33,0 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky37,0 mil. €
  • Finančné účty33,5 mil. €
  • Časové rozlíšenie2,1 mil. €

Pasíva

  • Základné imanie732,9 mil. €
  • Kapitálové fondy353,2 tis. €
  • Fondy zo zisku12,0 mil. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov2,0 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie6,4 mil. €
  • Rezervy52,0 mil. €
  • Dlhodobé záväzky18,9 mil. €
  • Krátkodobé záväzky31,2 mil. €
  • Bankové úvery584,9 tis. €
  • Časové rozlíšenie54,2 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma LESY Slovenskej republiky, štátny podnik v konkurze?

LESY Slovenskej republiky, štátny podnik nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma LESY Slovenskej republiky, štátny podnik tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala LESY Slovenskej republiky, štátny podnik tržby 306,0 mil. €.

Je firma LESY Slovenskej republiky, štátny podnik v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 LESY Slovenskej republiky, štátny podnik dosiahla zisk 6,4 mil. €.

Je LESY Slovenskej republiky, štátny podnik platiteľom DPH?

LESY Slovenskej republiky, štátny podnik je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma LESY Slovenskej republiky, štátny podnik sídli?

LESY Slovenskej republiky, štátny podnik má sídlo na adrese Námestie SNP 8, Banská Bystrica, 975 66.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 16. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 16. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026