V I K O spol. s r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31584764
DIČ: 2020439223
IČ DPH: SK2020439223
Považská Teplá 531, Považská Bystrica

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Považská Teplá 531, Považská Bystrica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výroba kovových konštrukcií okrem strojov a zariadení 25.11
Dátum vzniku: 26. 4. 1993
Základné imanie: 6,6 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 11. 5. 1993
Spisová značka: Sro/2301/R
Predmet podnikania (výber): - výroba kovových konštrukcií; - výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely; - vykonávanie bytových, občianskych a priemyselných stavieb …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Peter Ščotka od 9. 3. 2016
    konateľspoločník
  • ŠČOTKA, a.s. od 11. 8. 2023
    spoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť V I K O spol. s r.o. v roku 2025 znížila zisk o 52 % na 265,9 tis. € a tržby jej klesli o 40 % na 5,1 mil. €.

5,1 mil. €
Tržby
265,9 tis. €
Zisk
6,2 mil. €
Celkové výnosy
5,4 mil. €
Aktíva
426,3 tis. €
Vlastné imanie
92 %
Celková zadlženosť
33,5 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 9,9 tis., 2022 82,8 tis., 2023 479,8 tis., 2024 554,8 tis., 2025 265,9 tis.20219,9 tis.202282,8 tis.2023479,8 tis.2024554,8 tis.2025265,9 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 4,9 mil., 2022 7,6 mil., 2023 8,5 mil., 2024 8,5 mil., 2025 5,1 mil.20214,9 mil.20227,6 mil.20238,5 mil.20248,5 mil.20255,1 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 5,1 mil. € 265,9 tis. €
2024 8,5 mil. € 554,8 tis. €
2023 8,5 mil. € 479,8 tis. €
2022 7,6 mil. € 82,8 tis. €
2021 4,9 mil. € 9,9 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok8,9 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok1,7 mil. €
  • Zásoby2,2 mil. €
  • Dlhodobé pohľadávky132,5 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky1,0 mil. €
  • Finančné účty322,9 tis. €
  • Časové rozlíšenie51,2 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie6,6 tis. €
  • Kapitálové fondy88,8 tis. €
  • Fondy zo zisku64,9 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie265,9 tis. €
  • Rezervy28,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky380,1 tis. €
  • Krátkodobé záväzky2,7 mil. €
  • Bankové úvery1,7 mil. €
  • Časové rozlíšenie175,7 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma V I K O spol. s r.o. v konkurze?

V I K O spol. s r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma V I K O spol. s r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala V I K O spol. s r.o. tržby 5,1 mil. €.

Je firma V I K O spol. s r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 V I K O spol. s r.o. dosiahla zisk 265,9 tis. €.

Je V I K O spol. s r.o. platiteľom DPH?

V I K O spol. s r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma V I K O spol. s r.o. sídli?

V I K O spol. s r.o. má sídlo na adrese Považská Teplá 531, Považská Bystrica, 017 05.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026