SÓLYA, s. r. o.

Aktívna spoločnosť
Odvetvie (NACE): Elektrická inštalácia 43.21 SK NACE podľa Štatistického úradu SR (Register právnických osôb) — štatistická klasifikácia hlavnej činnosti, nie predmet podnikania z obchodného registra.
Predmet podnikania (výber): -montáž, oprava, údržba a rekonštrucia elektrických zariadení a bleskozvodov, dodávateľským spôsobom; -montáž a výroba elektrických rozvádzačov nízkeho napätia; -revízia elektrických zariadení …

Základné údaje

IČO: 31426654
DIČ: 2020399161
IČ DPH: SK2020399161
Selyeho ul. 2959/11, KomárnoZobraziť na mape ↗
Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku: 16. 11. 1992
Spisová značka: Sro/2480/N
Základné imanie: 6,6 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 1. 1993

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Oto Mácsik od 11. 5. 1998
    konateľspoločník
    Podiel: 50 % Vklad: 3 320 €
  • Ľudovít Sólya od 23. 5. 2022
    konateľspoločník
    Podiel: 50 % Vklad: 3 320 €

Osoby, ktoré už vo vedení ani vo vlastníctve nie sú

  • Otto Mácsikkonateľ, spoločník4. 10. 1993 – 25. 11. 2009
  • Juraj Csaplárspoločník16. 11. 1992 – 10. 5. 1998
  • Tibor Györyspoločník16. 11. 1992 – 10. 5. 1998
  • Štatutárnym orgánom spoločnosti s ručením obmedzeným s obchodným názvom TRANZEL spol. s r.o. Komárno je konateľ.konateľ16. 11. 1992 – 10. 5. 1998
  • Ladislav Farkasspoločník16. 11. 1992 – 3. 10. 1993

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť SÓLYA, s. r. o. v roku 2025 sa dostala zo straty do zisku 51,5 tis. € a tržby jej narástli o 729 % na 118,9 tis. €.

118,9 tis. €
Tržby
51,5 tis. €
Zisk
118,9 tis. €
Celkové výnosy
35,1 tis. €
Aktíva
16,5 tis. €
Vlastné imanie
53 %
Celková zadlženosť
146,8 %
Návratnosť aktív (ROA)
47,4 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 −33,8 tis., 2022 −249, 2023 −35,4 tis., 2024 −291, 2025 51,5 tis.2021−33,8 tis.2022−2492023−35,4 tis.2024−291202551,5 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 171,3 tis., 2022 137,3 tis., 2023 52,5 tis., 2024 14,3 tis., 2025 118,9 tis.2021171,3 tis.2022137,3 tis.202352,5 tis.202414,3 tis.2025118,9 tis.
Celkové výnosy (€)
Celkové výnosy (€): 2025 118,9 tis.2025118,9 tis.
Daň z príjmu (€)
Daň z príjmu (€): 2025 9602025960
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 118,9 tis. € 51,5 tis. €
2024 14,3 tis. € -291 €
2023 52,5 tis. € -35,4 tis. €
2022 137,3 tis. € -249 €
2021 171,3 tis. € -33,8 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok2,1 tis. €
  • Zásoby514 €
  • Krátkodobé pohľadávky1,5 tis. €
  • Finančné účty30,9 tis. €
  • Časové rozlíšenie133 €

Pasíva

  • Základné imanie6,6 tis. €
  • Fondy zo zisku4,6 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov-46,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie51,5 tis. €
  • Dlhodobé záväzky10,8 tis. €
  • Krátkodobé záväzky7,8 tis. €

Finančné ukazovatele

2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014
Návratnosť vlastného kapitálu (ROE) 312,3 % — — −35,9 % — −17,2 % −12,5 % 1,9 % 35,9 % −10,2 % −237,9 % 2,4 %
Návratnosť aktív (ROA) 146,8 % −2,2 % −253,7 % −0,5 % −55,9 % −6,8 % −5,8 % 1,2 % 20,2 % −5,4 % −114,0 % 1,9 %
Zisková marža 43,3 % — — — — — — — — — — —
Hrubá marža 47,4 % — — — — — — — — — — —
Celková zadlženosť 53,0 % 359,9 % 348,7 % 98,7 % 98,4 % 60,5 % 53,8 % 35,9 % 43,8 % 47,6 % 52,1 % 19,4 %
Daň z príjmov 960 € — — — — — — — — — — —

Návratnosť a marže z výsledku hospodárenia po zdanení; celková zadlženosť = záväzky / aktíva. Pri zápornom vlastnom imaní sa ROE nepočíta.

Účtovné závierky

Súvaha a výkaz ziskov a strát po riadkoch tak, ako ich firma podala do Registra účtovných závierok. Zobrazené sú vyplnené riadky; sumy v celých eurách.

Súvaha — aktíva Úč POD · 2025
Riadok 2025
001 Spolu majetok 35 092 €
002 A. Neobežný majetok 2 124 €
011 A.II. Dlhodobý hmotný majetok súčet 2 124 €
014 3. Samostatné hnuteľné veci a súbory hnuteľných vecí 2 124 €
033 B. Obežný majetok 32 835 €
034 B.I. Zásoby súčet 514 €
035 B.I.1. Materiál 514 €
053 B.III. Krátkodobé pohľadávky súčet 1 471 €
054 B.III.1. Pohľadávky z obchodného styku súčet 1 372 €
057 1.c. Ostatné pohľadávky z obchodného styku 1 372 €
063 7. Daňové pohľadávky a dotácie 99 €
071 B.V. Finančné účty 30 850 €
072 B.V.1. Peniaze 9 480 €
073 2. Účty v bankách 21 370 €
074 C. Časové rozlíšenie súčet 133 €
076 2. Náklady budúcich období krátkodobé 133 €
Súvaha — pasíva Úč POD · 2025
Riadok 2025
079 Spolu vlastné imanie a záväzky 35 092 €
080 A. Vlastné imanie 16 495 €
081 A.I. Základné imanie súčet 6 639 €
082 A.I.1. Základné imanie 6 639 €
087 A.IV. Zákonné rezervné fondy 4 561 €
088 A.IV.1. Zákonný rezervný fond a nedeliteľný fond 4 561 €
097 A.VII. Výsledok hospodárenia minulých rokov −46 213 €
099 2. Neuhradená strata minulých rokov −46 213 €
100 A.VIII. Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení 51 508 €
101 B. Záväzky 18 597 €
102 B.I. Dlhodobé záväzky súčet 10 762 €
114 9. Záväzky zo sociálneho fondu 10 762 €
122 B.IV. Krátkodobé záväzky súčet 7 835 €
123 B.IV.1. Záväzky z obchodného styku súčet 4 095 €
126 1.c. Ostatné záväzky z obchodného styku 4 095 €
130 5. Záväzky voči spoločníkom a združeniu 2 510 €
133 8. Daňové záväzky a dotácie 1 230 €
Výkaz ziskov a strát Úč POD · 2025
Riadok 2025
001 Čistý obrat 118 875 €
002 Výnosy z hospodárskej činnosti spolu súčet 118 875 €
003 I. Tržby z predaja tovaru 50 041 €
005 III. Tržby z predaja služieb 68 834 €
010 Náklady na hospodársku činnosť spolu 65 860 €
011 A. Náklady vynaložené na obstaranie predaného tovaru 34 233 €
012 B. Spotreba materiálu, energie a ostatných neskladovateľných dodávok 7 283 €
014 D. Služby 21 060 €
020 F. Dane a poplatky 999 €
021 G. Odpisy a opravné položky k dlhodobému nehmotnému majetku a dlhodobému hmotnému majetku 1 128 €
022 G.1. Odpisy dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku 1 128 €
025 I. Opravné položky k pohľadávkam 1 157 €
027 Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti 53 015 €
028 Pridaná hodnota 56 299 €
045 Náklady na finančnú činnosť spolu 547 €
049 N. Nákladové úroky 202 €
051 2. Ostatné nákladové úroky 202 €
054 Q. Ostatné náklady na finančnú činnosť 345 €
055 Výsledok hospodárenia z finančnej činnosti −547 €
056 Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie pred zdanením 52 468 €
057 R. Daň z príjmov 960 €
058 R.1. Daň z príjmov splatná 960 €
061 Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení 51 508 €

Riadky závierky zatiaľ nemáme načítané za roky: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 — sú v origináli nižšie.

Originály v Registri účtovných závierok

História z obchodného registra

Predchádzajúce názvy

  • TranzEl s. r.o.31. 10. 2009 – 30. 10. 2026
  • TRANZEL spol. s r.o. Komárno16. 11. 1992 – 30. 10. 2009

Výpis z obchodného registra SR ↗

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma SÓLYA, s. r. o. v konkurze?

SÓLYA, s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma SÓLYA, s. r. o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala SÓLYA, s. r. o. tržby 118,9 tis. €.

Je firma SÓLYA, s. r. o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 SÓLYA, s. r. o. dosiahla zisk 51,5 tis. €.

Je SÓLYA, s. r. o. platiteľom DPH?

SÓLYA, s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma SÓLYA, s. r. o. sídli?

SÓLYA, s. r. o. má sídlo na adrese Selyeho ul. 2959/11, Komárno, 945 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 2. 11. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 31. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 2. 11. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 31. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 28. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 29. 10. 2026