MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31392431
DIČ: 2020330345
IČ DPH: SK2020330345
Syslia 58, Bratislava

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Syslia 58, Bratislava Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Veľkoobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 46.61
Dátum vzniku: 7. 4. 1995
Základné imanie: 132,8 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 5. 1995
Spisová značka: Sro/8703/B
Predmet podnikania (výber): - kúpa tovaru za účelom jeho ďalšieho predaja a predaj tovaru v rámci voľnej živnosti; - poradenská, zastupiteľská a sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Andreas Pilstl od 7. 4. 1995
    konateľ
  • Ing. Alois Urbanec od 7. 4. 1995
    konateľspoločník
  • Ing. Milan Gálik od 7. 4. 1995
    konateľspoločník
  • Pavol Krátky od 7. 4. 1995
    konateľspoločník
  • Pilstl Holding GmbH od 11. 12. 2022
    spoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. v roku 2025 znížila zisk o 40 % na 67,2 tis. € a tržby jej narástli o 66 % na 2,8 mil. €.

2,8 mil. €
Tržby
67,2 tis. €
Zisk
2,8 mil. €
Celkové výnosy
1,4 mil. €
Aktíva
338,8 tis. €
Vlastné imanie
77 %
Celková zadlženosť
13,3 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 7,6 tis., 2022 187,0 tis., 2023 −15,1 tis., 2024 112,4 tis., 2025 67,2 tis.20217,6 tis.2022187,0 tis.2023−15,1 tis.2024112,4 tis.202567,2 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 1,7 mil., 2022 1,3 mil., 2023 1,7 mil., 2024 1,7 mil., 2025 2,8 mil.20211,7 mil.20221,3 mil.20231,7 mil.20241,7 mil.20252,8 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 2,8 mil. € 67,2 tis. €
2024 1,7 mil. € 112,4 tis. €
2023 1,7 mil. € -15,1 tis. €
2022 1,3 mil. € 187,0 tis. €
2021 1,7 mil. € 7,6 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok270,0 tis. €
  • Zásoby470,2 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky89,1 tis. €
  • Finančné účty119,8 tis. €
  • Časové rozlíšenie493,5 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie132,8 tis. €
  • Fondy zo zisku13,3 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov125,5 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie67,2 tis. €
  • Rezervy19,3 tis. €
  • Dlhodobé záväzky-366 €
  • Krátkodobé záväzky54,7 tis. €
  • Bankové úvery152,1 tis. €
  • Časové rozlíšenie878,2 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. v konkurze?

MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. tržby 2,8 mil. €.

Je firma MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. dosiahla zisk 67,2 tis. €.

Je MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. platiteľom DPH?

MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. sídli?

MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r.o. má sídlo na adrese Syslia 58, Bratislava, 821 05.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 16. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 16. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026