ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo

Aktívna spoločnosť
IČO: 00191175
DIČ: 2020426309
IČ DPH: SK2020426309
Tvrdošín

Základné údaje

Právna forma: Družstvo
Sídlo: Tvrdošín Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Pestovanie plodín a chov zvierat, poľovníctvo a služby s tým súvisiace 01.41
Dátum vzniku: 1. 1. 1991
Základné imanie: 1,6 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 1. 1993
Spisová značka: Dr/14/L
Predmet podnikania (výber): - podnikanie v poľnohospodárskej výrobe a v lesníctve vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych, potravinársk…; - veľkoobchod s poľnoh. základ. produktami a živými zvieratami; - veľkoobch.so poľ.strojmi vrátane prísl., náradia, poľ.trakt. …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Cyril Orčík od 1. 12. 2022
    člen predstavenstva
  • Ing. Mária Medvecká od 1. 12. 2022
    člen predstavenstva
  • Jozef Klokočík od 1. 12. 2022
    člen predstavenstva
  • Jozef Puchel od 1. 12. 2022
    člen predstavenstva
  • Jozef Sirota od 1. 12. 2022
    člen predstavenstva
  • Mgr. Mária Mrkvová od 1. 12. 2022
    člen predstavenstva
  • Pavol Kuloštiak od 1. 12. 2022
    člen predstavenstva

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo v roku 2025 znížila zisk o 38 % na 67,8 tis. € a tržby jej narástli o 7 % na 3,1 mil. €.

3,1 mil. €
Tržby
67,8 tis. €
Zisk
4,6 mil. €
Celkové výnosy
6,4 mil. €
Aktíva
3,8 mil. €
Vlastné imanie
40 %
Celková zadlženosť
27,0 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 80,0 tis., 2022 68,5 tis., 2023 176,6 tis., 2024 109,5 tis., 2025 67,8 tis.202180,0 tis.202268,5 tis.2023176,6 tis.2024109,5 tis.202567,8 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 2,0 mil., 2022 2,5 mil., 2023 3,0 mil., 2024 2,9 mil., 2025 3,1 mil.20212,0 mil.20222,5 mil.20233,0 mil.20242,9 mil.20253,1 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 3,1 mil. € 67,8 tis. €
2024 2,9 mil. € 109,5 tis. €
2023 3,0 mil. € 176,6 tis. €
2022 2,5 mil. € 68,5 tis. €
2021 2,0 mil. € 80,0 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok4,9 mil. €
  • Dlhodobý finančný majetok10,9 tis. €
  • Zásoby943,0 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky548,9 tis. €
  • Finančné účty2,6 tis. €
  • Časové rozlíšenie41,1 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie1,7 mil. €
  • Kapitálové fondy1,0 mil. €
  • Fondy zo zisku779,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov300,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie67,8 tis. €
  • Rezervy62,2 tis. €
  • Dlhodobé záväzky409,9 tis. €
  • Krátkodobé záväzky941,2 tis. €
  • Bankové úvery230,2 tis. €
  • Časové rozlíšenie921,4 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo v konkurze?

ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo tržby 3,1 mil. €.

Je firma ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo dosiahla zisk 67,8 tis. €.

Je ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo platiteľom DPH?

ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo sídli?

ŽIAREC, poľnohospodárske družstvo má sídlo na adrese Tvrdošín, 027 44.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026