Optika Krajčovič s. r. o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 53203551
DIČ: 2121304229
IČ DPH: SK2121304229
Angyalova 414/21, Kremnica

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Angyalova 414/21, Kremnica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.78
Dátum vzniku: 6. 8. 2020
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 10. 2020
Spisová značka: Sro/39360/S
Predmet podnikania (výber): Očná optika; Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkov …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Mgr. art. Denisa Krajčovičová od 6. 8. 2020
    konateľspoločník
  • Mgr. art. Marcel Krajčovič od 6. 8. 2020
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Optika Krajčovič s. r. o. v roku 2025 zvýšila zisk o 33 % na 36,3 tis. € a tržby jej narástli o 17 % na 260,6 tis. €.

260,6 tis. €
Tržby
36,3 tis. €
Zisk
260,6 tis. €
Celkové výnosy
173,3 tis. €
Aktíva
100,9 tis. €
Vlastné imanie
42 %
Celková zadlženosť
53,1 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 22,5 tis., 2022 9,4 tis., 2023 −4,9 tis., 2024 27,2 tis., 2025 36,3 tis.202122,5 tis.20229,4 tis.2023−4,9 tis.202427,2 tis.202536,3 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 131,0 tis., 2022 123,9 tis., 2023 134,3 tis., 2024 222,6 tis., 2025 260,6 tis.2021131,0 tis.2022123,9 tis.2023134,3 tis.2024222,6 tis.2025260,6 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 260,6 tis. € 36,3 tis. €
2024 222,6 tis. € 27,2 tis. €
2023 134,3 tis. € -4,9 tis. €
2022 123,9 tis. € 9,4 tis. €
2021 131,0 tis. € 22,5 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok10,1 tis. €
  • Zásoby15,4 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky932 €
  • Finančné účty146,8 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Fondy zo zisku500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov59,1 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie36,3 tis. €
  • Rezervy1,3 tis. €
  • Dlhodobé záväzky12,3 tis. €
  • Krátkodobé záväzky58,8 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Optika Krajčovič s. r. o. v konkurze?

Optika Krajčovič s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Optika Krajčovič s. r. o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Optika Krajčovič s. r. o. tržby 260,6 tis. €.

Je firma Optika Krajčovič s. r. o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Optika Krajčovič s. r. o. dosiahla zisk 36,3 tis. €.

Je Optika Krajčovič s. r. o. platiteľom DPH?

Optika Krajčovič s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Optika Krajčovič s. r. o. sídli?

Optika Krajčovič s. r. o. má sídlo na adrese Angyalova 414/21, Kremnica, 967 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026