Správa vzdelávacích budov, a. s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 50637541
DIČ: 2120419807
IČ DPH: SK2120419807
Rovniankova 15, Bratislava - mestská časť Petržalka

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Rovniankova 15, Bratislava - mestská časť Petržalka Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Činnosti v oblasti nehnuteľností 68.31
Dátum vzniku: 10. 1. 2017
DPH: Platiteľ DPH od 1. 12. 2018
Spisová značka: Sa/6518/B
Predmet podnikania (výber): Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť); Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Peter Halák od 13. 8. 2024
    člen predstavenstvaspoločník
  • Mgr. Rastislava Haláková od 18. 12. 2024
    člen predstavenstva
  • Dagmar Môťovská od 17. 12. 2024
    člen dozornej rady
  • Mgr. Martin Vagaský od 13. 8. 2024
    člen dozornej rady
  • Zuzana Budiačová od 13. 8. 2024
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Správa vzdelávacích budov, a. s. v roku 2025 zvýšila zisk o 61 % na 43,7 tis. € a tržby jej klesli o 43 % na 702,8 tis. €.

702,8 tis. €
Tržby
43,7 tis. €
Zisk
750,2 tis. €
Celkové výnosy
6,1 mil. €
Aktíva
256,1 tis. €
Vlastné imanie
96 %
Celková zadlženosť
44,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 30,6 tis., 2022 38,5 tis., 2023 20,9 tis., 2024 27,1 tis., 2025 43,7 tis.202130,6 tis.202238,5 tis.202320,9 tis.202427,1 tis.202543,7 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 267,1 tis., 2022 341,3 tis., 2023 509,2 tis., 2024 1,2 mil., 2025 702,8 tis.2021267,1 tis.2022341,3 tis.2023509,2 tis.20241,2 mil.2025702,8 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 702,8 tis. € 43,7 tis. €
2024 1,2 mil. € 27,1 tis. €
2023 509,2 tis. € 20,9 tis. €
2022 341,3 tis. € 38,5 tis. €
2021 267,1 tis. € 30,6 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok4,1 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky2,0 mil. €
  • Finančné účty222 €

Pasíva

  • Základné imanie25,0 tis. €
  • Fondy zo zisku5,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov182,4 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie43,7 tis. €
  • Rezervy2,0 tis. €
  • Dlhodobé záväzky5,1 mil. €
  • Krátkodobé záväzky808,4 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Správa vzdelávacích budov, a. s. v konkurze?

Správa vzdelávacích budov, a. s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Správa vzdelávacích budov, a. s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Správa vzdelávacích budov, a. s. tržby 702,8 tis. €.

Je firma Správa vzdelávacích budov, a. s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Správa vzdelávacích budov, a. s. dosiahla zisk 43,7 tis. €.

Je Správa vzdelávacích budov, a. s. platiteľom DPH?

Správa vzdelávacích budov, a. s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Správa vzdelávacích budov, a. s. sídli?

Správa vzdelávacích budov, a. s. má sídlo na adrese Rovniankova 15, Bratislava - mestská časť Petržalka, 851 02.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 15. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026