Vranovská nemocnica, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 47249021
DIČ: 2023814793
IČ DPH: SK2023814793
M.R.Štefánika 187/177B, Vranov nad Topľou

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: M.R.Štefánika 187/177B, Vranov nad Topľou Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Zdravotníctvo 86.10
Dátum vzniku: 29. 6. 2013
Základné imanie: 25,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 29. 6. 2013
Spisová značka: Sa/10475/P
Predmet podnikania (výber): prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia - všeobecná nemocnica na základe zákona č.578/2004 Z.z. o poskytovateľoch zd…; kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb …

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Vranovská nemocnica, a.s. v roku 2025 znížila zisk o 5 % na 680,0 tis. € a tržby jej narástli o 9 % na 28,0 mil. €.

28,0 mil. €
Tržby
680,0 tis. €
Zisk
29,4 mil. €
Celkové výnosy
12,6 mil. €
Aktíva
5,2 mil. €
Vlastné imanie
59 %
Celková zadlženosť
78,8 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 482,5 tis., 2022 490,4 tis., 2023 620,6 tis., 2024 717,7 tis., 2025 680,0 tis.2021482,5 tis.2022490,4 tis.2023620,6 tis.2024717,7 tis.2025680,0 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 17,4 mil., 2022 18,4 mil., 2023 23,0 mil., 2024 25,8 mil., 2025 28,0 mil.202117,4 mil.202218,4 mil.202323,0 mil.202425,8 mil.202528,0 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 28,0 mil. € 680,0 tis. €
2024 25,8 mil. € 717,7 tis. €
2023 23,0 mil. € 620,6 tis. €
2022 18,4 mil. € 490,4 tis. €
2021 17,4 mil. € 482,5 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok2,8 mil. €
  • Dlhodobý finančný majetok50,0 tis. €
  • Zásoby316,7 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky388,0 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky9,0 mil. €
  • Finančné účty41,4 tis. €
  • Časové rozlíšenie14,3 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie25,0 tis. €
  • Fondy zo zisku5,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov4,5 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie680,0 tis. €
  • Rezervy1,7 mil. €
  • Dlhodobé záväzky35,2 tis. €
  • Krátkodobé záväzky3,5 mil. €
  • Časové rozlíšenie2,2 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Vranovská nemocnica, a.s. v konkurze?

Vranovská nemocnica, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Vranovská nemocnica, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Vranovská nemocnica, a.s. tržby 28,0 mil. €.

Je firma Vranovská nemocnica, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Vranovská nemocnica, a.s. dosiahla zisk 680,0 tis. €.

Je Vranovská nemocnica, a.s. platiteľom DPH?

Vranovská nemocnica, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Vranovská nemocnica, a.s. sídli?

Vranovská nemocnica, a.s. má sídlo na adrese M.R.Štefánika 187/177B, Vranov nad Topľou, 093 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 14. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026