Solar Company s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 46477942
DIČ: 2023531070
IČ DPH: SK2023531070
Mlynská 28, Košice

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Mlynská 28, Košice Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Špecializované stavebné práce 43340
Dátum vzniku: 30. 9. 1993
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 8. 1. 2014
Spisová značka: Sro/28986/V
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu; sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Marián Halčak od 28. 2. 2013
    konateľspoločník
  • Maroš Chovan od 11. 4. 2019
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Solar Company s.r.o. v roku 2025 zvýšila zisk o 143 % na 2,1 mil. € a tržby jej narástli o 40 % na 24,3 mil. €.

24,3 mil. €
Tržby
2,1 mil. €
Zisk
24,5 mil. €
Celkové výnosy
8,8 mil. €
Aktíva
2,1 mil. €
Vlastné imanie
76 %
Celková zadlženosť
23,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 183,5 tis., 2022 583,0 tis., 2023 1,5 mil., 2024 866,0 tis., 2025 2,1 mil.2021183,5 tis.2022583,0 tis.20231,5 mil.2024866,0 tis.20252,1 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 3,4 mil., 2022 5,7 mil., 2023 11,3 mil., 2024 17,4 mil., 2025 24,3 mil.20213,4 mil.20225,7 mil.202311,3 mil.202417,4 mil.202524,3 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 24,3 mil. € 2,1 mil. €
2024 17,4 mil. € 866,0 tis. €
2023 11,3 mil. € 1,5 mil. €
2022 5,7 mil. € 583,0 tis. €
2021 3,4 mil. € 183,5 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok17,2 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok4,9 mil. €
  • Zásoby36,1 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky1,8 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky3,6 mil. €
  • Finančné účty146,0 tis. €
  • Časové rozlíšenie45,8 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Fondy zo zisku500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov23,5 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie2,1 mil. €
  • Rezervy58,7 tis. €
  • Dlhodobé záväzky3,3 mil. €
  • Krátkodobé záväzky2,8 mil. €
  • Bankové úvery470,0 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Solar Company s.r.o. v konkurze?

Solar Company s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Solar Company s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Solar Company s.r.o. tržby 24,3 mil. €.

Je firma Solar Company s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Solar Company s.r.o. dosiahla zisk 2,1 mil. €.

Je Solar Company s.r.o. platiteľom DPH?

Solar Company s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Solar Company s.r.o. sídli?

Solar Company s.r.o. má sídlo na adrese Mlynská 28, Košice, 040 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 13. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 13. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026