Železiarstvo Páleník s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 46330551
DIČ: 2023360922
IČ DPH: SK2023360922
Svätokrížske nám. 231, Žiar nad Hronom

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Svätokrížske nám. 231, Žiar nad Hronom Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.99
Dátum vzniku: 26. 10. 2011
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 5. 3. 2014
Spisová značka: Sro/21016/S
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoob…; výroba kľúčov; sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Miroslav Páleník od 26. 10. 2011
    konateľspoločník
  • Štefan Páleník od 26. 10. 2011
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Železiarstvo Páleník s.r.o. v roku 2025 zvýšila zisk o 35 % na 32,2 tis. € a tržby jej narástli o 8 % na 1,1 mil. €.

1,1 mil. €
Tržby
32,2 tis. €
Zisk
1,1 mil. €
Celkové výnosy
562,7 tis. €
Aktíva
353,6 tis. €
Vlastné imanie
37 %
Celková zadlženosť
18,8 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 46,6 tis., 2022 77,6 tis., 2023 14,4 tis., 2024 23,9 tis., 2025 32,2 tis.202146,6 tis.202277,6 tis.202314,4 tis.202423,9 tis.202532,2 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 910,8 tis., 2022 1,1 mil., 2023 951,8 tis., 2024 1,0 mil., 2025 1,1 mil.2021910,8 tis.20221,1 mil.2023951,8 tis.20241,0 mil.20251,1 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 1,1 mil. € 32,2 tis. €
2024 1,0 mil. € 23,9 tis. €
2023 951,8 tis. € 14,4 tis. €
2022 1,1 mil. € 77,6 tis. €
2021 910,8 tis. € 46,6 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok3,8 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok16,6 tis. €
  • Dlhodobý finančný majetok10,4 tis. €
  • Zásoby463,9 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky11,8 tis. €
  • Finančné účty53,1 tis. €
  • Časové rozlíšenie3,2 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Fondy zo zisku500 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov315,8 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie32,2 tis. €
  • Rezervy3,2 tis. €
  • Dlhodobé záväzky3,4 tis. €
  • Krátkodobé záväzky190,0 tis. €
  • Bankové úvery11,7 tis. €
  • Časové rozlíšenie770 €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Železiarstvo Páleník s.r.o. v konkurze?

Železiarstvo Páleník s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Železiarstvo Páleník s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Železiarstvo Páleník s.r.o. tržby 1,1 mil. €.

Je firma Železiarstvo Páleník s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Železiarstvo Páleník s.r.o. dosiahla zisk 32,2 tis. €.

Je Železiarstvo Páleník s.r.o. platiteľom DPH?

Železiarstvo Páleník s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Železiarstvo Páleník s.r.o. sídli?

Železiarstvo Páleník s.r.o. má sídlo na adrese Svätokrížske nám. 231, Žiar nad Hronom, 965 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026