PELIKÁN STAVING, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 45617040
DIČ: 2023060908
IČ DPH: SK2023060908
Nová Ľubovňa 156, Nová Ľubovňa

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Nová Ľubovňa 156, Nová Ľubovňa Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výstavba budov 41.20
Dátum vzniku: 18. 6. 2010
Základné imanie: 5,0 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 7. 2010
Spisová značka: Sro/23165/P
Predmet podnikania (výber): uskutočňovanie stavieb a ich zmien; kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoob…; sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Monika Pelikánová od 18. 6. 2010
    konateľspoločník
  • Rudolf Pelikán od 18. 6. 2010
    konateľspoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť PELIKÁN STAVING, s.r.o. v roku 2025 znížila zisk o 32 % na 8,4 tis. € a tržby jej klesli o 4 % na 558,0 tis. €.

558,0 tis. €
Tržby
8,4 tis. €
Zisk
559,7 tis. €
Celkové výnosy
144,0 tis. €
Aktíva
49,6 tis. €
Vlastné imanie
66 %
Celková zadlženosť
18,1 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 2,0 tis., 2022 1,9 tis., 2023 −4,0 tis., 2024 12,4 tis., 2025 8,4 tis.20212,0 tis.20221,9 tis.2023−4,0 tis.202412,4 tis.20258,4 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 354,6 tis., 2022 504,0 tis., 2023 409,0 tis., 2024 579,7 tis., 2025 558,0 tis.2021354,6 tis.2022504,0 tis.2023409,0 tis.2024579,7 tis.2025558,0 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 558,0 tis. € 8,4 tis. €
2024 579,7 tis. € 12,4 tis. €
2023 409,0 tis. € -4,0 tis. €
2022 504,0 tis. € 1,9 tis. €
2021 354,6 tis. € 2,0 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok62,9 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky8,7 tis. €
  • Finančné účty69,9 tis. €
  • Časové rozlíšenie2,5 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie5,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov36,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie8,4 tis. €
  • Krátkodobé záväzky77,5 tis. €
  • Bankové úvery16,9 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma PELIKÁN STAVING, s.r.o. v konkurze?

PELIKÁN STAVING, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma PELIKÁN STAVING, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala PELIKÁN STAVING, s.r.o. tržby 558,0 tis. €.

Je firma PELIKÁN STAVING, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 PELIKÁN STAVING, s.r.o. dosiahla zisk 8,4 tis. €.

Je PELIKÁN STAVING, s.r.o. platiteľom DPH?

PELIKÁN STAVING, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma PELIKÁN STAVING, s.r.o. sídli?

PELIKÁN STAVING, s.r.o. má sídlo na adrese Nová Ľubovňa 156, Nová Ľubovňa, 065 11.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026