LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36732109
DIČ: 2022318815
IČ DPH: SK2022318815
Moldavská cesta 8/A, Košice

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Moldavská cesta 8/A, Košice Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 47.73
Dátum vzniku: 31. 1. 2007
Základné imanie: 6,6 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 3. 2007
Spisová značka: Sro/29638/V
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru v rozsahu voľnej živnosti za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod); kúpa tovaru v rozsahu voľnej živnosti za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod); poskytovanie lekárenskej starostlivosti v neštátnom zdravotníckom zariadení vo verejnej lekárni v odbore lekárenstvo

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Jaroslav Kypr od 1. 4. 2022
    konateľ
  • Ing. Marián Jánoš, , MBA od 1. 6. 2023
    konateľ
  • Dr.Max Holding SK, a.s. od 29. 6. 2022
    spoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. v roku 2025 znížila zisk o 5 % na 17,4 tis. € a tržby jej klesli o 18 % na 966,8 tis. €.

966,8 tis. €
Tržby
17,4 tis. €
Zisk
974,0 tis. €
Celkové výnosy
378,5 tis. €
Aktíva
156,1 tis. €
Vlastné imanie
59 %
Celková zadlženosť
17,2 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 8,7 tis., 2022 24,2 tis., 2023 19,3 tis., 2024 18,3 tis., 2025 17,4 tis.20218,7 tis.202224,2 tis.202319,3 tis.202418,3 tis.202517,4 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 932,5 tis., 2022 917,7 tis., 2023 1,1 mil., 2024 1,2 mil., 2025 966,8 tis.2021932,5 tis.2022917,7 tis.20231,1 mil.20241,2 mil.2025966,8 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 966,8 tis. € 17,4 tis. €
2024 1,2 mil. € 18,3 tis. €
2023 1,1 mil. € 19,3 tis. €
2022 917,7 tis. € 24,2 tis. €
2021 932,5 tis. € 8,7 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok50 €
  • Dlhodobý hmotný majetok10,1 tis. €
  • Zásoby94,7 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky1,5 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky270,3 tis. €
  • Finančné účty1,9 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie6,6 tis. €
  • Fondy zo zisku664 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov131,4 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie17,4 tis. €
  • Rezervy2,7 tis. €
  • Dlhodobé záväzky1,6 tis. €
  • Krátkodobé záväzky218,2 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. v konkurze?

LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. tržby 966,8 tis. €.

Je firma LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. dosiahla zisk 17,4 tis. €.

Je LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. platiteľom DPH?

LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. sídli?

LEKÁREŇ - HLAVNÁ ŠAĽA, s.r.o. má sídlo na adrese Moldavská cesta 8/A, Košice, 040 11.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 14. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026