VUM, a. s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36629766
DIČ: 2021879068
IČ DPH: SK2021879068
Priemyselná 12, Žiar nad Hronom

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Priemyselná 12, Žiar nad Hronom Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkov 23.99
Dátum vzniku: 21. 9. 2004
Základné imanie: 1,4 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 7. 10. 2004
Spisová značka: Sa/801/S
Predmet podnikania (výber): - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti; - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti; - sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti …

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť VUM, a. s. v roku 2025 zvýšila stratu o 11 % na 819,3 tis. € a tržby jej klesli o 23 % na 8,5 mil. €.

8,5 mil. €
Tržby
819,3 tis. €
Strata
10,4 mil. €
Celkové výnosy
13,7 mil. €
Aktíva
2,4 mil. €
Vlastné imanie
83 %
Celková zadlženosť
20,8 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 270,0 tis., 2022 5,4 tis., 2023 701,7 tis., 2024 −735,7 tis., 2025 −819,3 tis.2021270,0 tis.20225,4 tis.2023701,7 tis.2024−735,7 tis.2025−819,3 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 23,4 mil., 2022 33,2 mil., 2023 17,1 mil., 2024 10,9 mil., 2025 8,5 mil.202123,4 mil.202233,2 mil.202317,1 mil.202410,9 mil.20258,5 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 8,5 mil. € -819,3 tis. €
2024 10,9 mil. € -735,7 tis. €
2023 17,1 mil. € 701,7 tis. €
2022 33,2 mil. € 5,4 tis. €
2021 23,4 mil. € 270,0 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok211,6 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok4,4 mil. €
  • Zásoby4,9 mil. €
  • Dlhodobé pohľadávky264,7 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky1,1 mil. €
  • Finančné účty2,9 mil. €
  • Časové rozlíšenie12,5 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie1,4 mil. €
  • Fondy zo zisku282,9 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov1,5 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-819,3 tis. €
  • Rezervy226,6 tis. €
  • Dlhodobé záväzky8,9 mil. €
  • Krátkodobé záväzky2,2 mil. €
  • Časové rozlíšenie52,3 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma VUM, a. s. v konkurze?

VUM, a. s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma VUM, a. s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala VUM, a. s. tržby 8,5 mil. €.

Je firma VUM, a. s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 VUM, a. s. vykázala stratu 819,3 tis. €.

Je VUM, a. s. platiteľom DPH?

VUM, a. s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma VUM, a. s. sídli?

VUM, a. s. má sídlo na adrese Priemyselná 12, Žiar nad Hronom, 965 60.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 13. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 13. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026