Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36601284
DIČ: 2022108704
IČ DPH: SK2022108704
Ondavská 8, Košice - mestská časť Západ

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Ondavská 8, Košice - mestská časť Západ Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Zdravotníctvo 86.10
Dátum vzniku: 1. 1. 2006
DPH: Platiteľ DPH od 1. 12. 2009
Spisová značka: Sa/1360/V
Predmet podnikania (výber): poskytovanie ambulantnej a ústavnej zdravotnej starostlivosti v rozsahu ustanovenom Ministerstvom zdravotníctva Slove…; poskytovanie komplexnej ambulantnej a ústavnej zdravotnej starostlivosti chorým s ochoreniami periférneho cievneho sy…; spolupráca so vzdelávacimi ustanovizňami, ktoré poskytujú stredoškolské, vysokoškolské a ďalšie vzdelávanie zdravotní… …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky od 2. 3. 2022
    spoločník
  • Ingrid Schusterová od 17. 1. 2025
    člen predstavenstva
  • Marián Albert od 17. 1. 2025
    člen predstavenstva
  • Štefan Lukačín od 5. 8. 2021
    člen predstavenstva
  • Erika Komanová od 13. 10. 2021
    člen dozornej rady
  • Ladislav Kočan od 1. 4. 2026
    člen dozornej rady
  • Ladislav Vlachovič od 24. 1. 2024
    člen dozornej rady
  • Marián Rušin od 15. 6. 2024
    člen dozornej rady
  • Ľubica Bajerovská od 15. 6. 2024
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. v roku 2025 zvýšila zisk o 44 % na 1,3 mil. € a tržby jej narástli o 9 % na 92,7 mil. €.

92,7 mil. €
Tržby
1,3 mil. €
Zisk
93,6 mil. €
Celkové výnosy
64,0 mil. €
Aktíva
41,6 mil. €
Vlastné imanie
35 %
Celková zadlženosť
56,5 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 224,4 tis., 2022 147,1 tis., 2023 574,1 tis., 2024 891,3 tis., 2025 1,3 mil.2021224,4 tis.2022147,1 tis.2023574,1 tis.2024891,3 tis.20251,3 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 64,9 mil., 2022 68,5 mil., 2023 77,4 mil., 2024 84,9 mil., 2025 92,7 mil.202164,9 mil.202268,5 mil.202377,4 mil.202484,9 mil.202592,7 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 92,7 mil. € 1,3 mil. €
2024 84,9 mil. € 891,3 tis. €
2023 77,4 mil. € 574,1 tis. €
2022 68,5 mil. € 147,1 tis. €
2021 64,9 mil. € 224,4 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok122,0 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok37,6 mil. €
  • Zásoby3,2 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky17,0 mil. €
  • Finančné účty6,0 mil. €
  • Časové rozlíšenie104,9 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie25,0 mil. €
  • Fondy zo zisku15,3 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie1,3 mil. €
  • Rezervy3,3 mil. €
  • Dlhodobé záväzky775,0 tis. €
  • Krátkodobé záväzky12,3 mil. €
  • Bankové úvery2,8 mil. €
  • Časové rozlíšenie3,2 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. v konkurze?

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. tržby 92,7 mil. €.

Je firma Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. dosiahla zisk 1,3 mil. €.

Je Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. platiteľom DPH?

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. sídli?

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. má sídlo na adrese Ondavská 8, Košice - mestská časť Západ, 040 11.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026