Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36597350
DIČ: 2022064781
IČ DPH: SK2022064781
Ul. Jánskeho 1, Spišská Nová Ves

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Ul. Jánskeho 1, Spišská Nová Ves Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Zdravotníctvo 86.10
Dátum vzniku: 7. 9. 2005
Základné imanie: 33,2 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 12. 2005
Spisová značka: Sa/1349/V
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti; kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti; sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby a obchodu v rozsahu voľnej živnosti …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Penta Hospitals SK, a. s. od 11. 5. 2024
    spoločník
  • Igor Pramuk od 16. 12. 2025
    člen predstavenstva
  • MUDr. Renáta Šuláková od 16. 7. 2026
    člen predstavenstva
  • Radoslav Čuha od 16. 12. 2025
    člen predstavenstva
  • Tomáš Valaška od 16. 12. 2025
    člen predstavenstva
  • Adnan Akram od 15. 6. 2023
    člen dozornej rady
  • MUDr. Marta Sakmárová od 29. 6. 2006
    člen dozornej rady
  • Martin Šimo od 16. 7. 2026
    člen dozornej rady
  • Mgr. Ján Janovčík od 16. 7. 2026
    člen dozornej rady
  • Mgr. Mária Petrušková od 16. 11. 2022
    člen dozornej rady
  • Ľubomír Tóda od 16. 7. 2026
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. v roku 2025 zvýšila zisk o 14 % na 906,8 tis. € a tržby jej narástli o 18 % na 35,5 mil. €.

35,5 mil. €
Tržby
906,8 tis. €
Zisk
37,4 mil. €
Celkové výnosy
69,5 mil. €
Aktíva
2,7 mil. €
Vlastné imanie
96 %
Celková zadlženosť
78,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 533,8 tis., 2022 543,7 tis., 2023 695,6 tis., 2024 796,1 tis., 2025 906,8 tis.2021533,8 tis.2022543,7 tis.2023695,6 tis.2024796,1 tis.2025906,8 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 20,1 mil., 2022 21,3 mil., 2023 27,1 mil., 2024 30,0 mil., 2025 35,5 mil.202120,1 mil.202221,3 mil.202327,1 mil.202430,0 mil.202535,5 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 35,5 mil. € 906,8 tis. €
2024 30,0 mil. € 796,1 tis. €
2023 27,1 mil. € 695,6 tis. €
2022 21,3 mil. € 543,7 tis. €
2021 20,1 mil. € 533,8 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok786 €
  • Dlhodobý hmotný majetok24,7 mil. €
  • Zásoby912,2 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky356,4 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky24,7 mil. €
  • Finančné účty18,8 mil. €
  • Časové rozlíšenie15,2 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie33,2 tis. €
  • Kapitálové fondy267,7 tis. €
  • Fondy zo zisku6,6 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov1,5 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie906,8 tis. €
  • Rezervy918,8 tis. €
  • Dlhodobé záväzky4,0 mil. €
  • Krátkodobé záväzky13,4 mil. €
  • Časové rozlíšenie48,5 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. v konkurze?

Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. tržby 35,5 mil. €.

Je firma Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. dosiahla zisk 906,8 tis. €.

Je Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. platiteľom DPH?

Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. sídli?

Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. má sídlo na adrese Ul. Jánskeho 1, Spišská Nová Ves, 052 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 17. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 17. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026