Nitrianska investičná, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36567761
DIČ: 2021968333
IČ DPH: SK2021968333
Štefánikova trieda 60, Nitra

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Štefánikova trieda 60, Nitra Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Architektonické a inžinierske činnosti; technické testovanie a analýzy 71.12
Dátum vzniku: 22. 1. 2005
Základné imanie: 2,5 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 21. 1. 2008
Spisová značka: Sro/16170/N
Predmet podnikania (výber): inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo; kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností; sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Mgr. Vladimír Ballay od 27. 3. 2023
    konateľ
  • Mesto Nitra od 20. 6. 2023
    spoločník
  • Ing. Martin Horváth od 19. 5. 2023
    člen dozornej rady
  • Ing. Miroslav Gut od 29. 9. 2023
    člen dozornej rady
  • Ing. Peter Oremus, PhD. od 19. 5. 2023
    člen dozornej rady
  • Ing. Ľubomír Moravčík od 19. 5. 2023
    člen dozornej rady
  • Ing. Štefan Štefek od 19. 5. 2023
    člen dozornej rady
  • JUDr. Igor Kršiak od 19. 5. 2023
    člen dozornej rady
  • Mgr. Igor Mesároš od 19. 5. 2023
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Nitrianska investičná, s.r.o. v roku 2025 zvýšila zisk o 273 % na 188,4 tis. € a tržby jej narástli o 48 % na 356,3 tis. €.

356,3 tis. €
Tržby
188,4 tis. €
Zisk
1,2 mil. €
Celkové výnosy
9,6 mil. €
Aktíva
4,1 mil. €
Vlastné imanie
57 %
Celková zadlženosť
−3,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 4,1 mil., 2022 3,9 mil., 2023 205,9 tis., 2024 50,5 tis., 2025 188,4 tis.20214,1 mil.20223,9 mil.2023205,9 tis.202450,5 tis.2025188,4 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 1,4 mil., 2022 998,9 tis., 2023 188,7 tis., 2024 241,2 tis., 2025 356,3 tis.20211,4 mil.2022998,9 tis.2023188,7 tis.2024241,2 tis.2025356,3 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 356,3 tis. € 188,4 tis. €
2024 241,2 tis. € 50,5 tis. €
2023 188,7 tis. € 205,9 tis. €
2022 998,9 tis. € 3,9 mil. €
2021 1,4 mil. € 4,1 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok8,8 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky72,9 tis. €
  • Finančné účty645,4 tis. €
  • Časové rozlíšenie3,3 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie2,5 mil. €
  • Kapitálové fondy500,0 tis. €
  • Fondy zo zisku46,5 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov861,9 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie188,4 tis. €
  • Rezervy3,9 tis. €
  • Dlhodobé záväzky1,2 tis. €
  • Krátkodobé záväzky54,8 tis. €
  • Bankové úvery1,1 mil. €
  • Časové rozlíšenie4,3 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Nitrianska investičná, s.r.o. v konkurze?

Nitrianska investičná, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Nitrianska investičná, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Nitrianska investičná, s.r.o. tržby 356,3 tis. €.

Je firma Nitrianska investičná, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Nitrianska investičná, s.r.o. dosiahla zisk 188,4 tis. €.

Je Nitrianska investičná, s.r.o. platiteľom DPH?

Nitrianska investičná, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Nitrianska investičná, s.r.o. sídli?

Nitrianska investičná, s.r.o. má sídlo na adrese Štefánikova trieda 60, Nitra, 950 06.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 16. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 16. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026