Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36418404
DIČ: 2021814949
IČ DPH: SK2021814949
M.R. Štefánika 25/A, Martin

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: M.R. Štefánika 25/A, Martin Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Nakladateľské činnosti 58.19
Dátum vzniku: 29. 4. 2004
Základné imanie: 33,2 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 9. 2004
Spisová značka: Sro/14931/L
Predmet podnikania (výber): - reklamná a propagačná činnosť; - vydavateľská činnosť vrátane vydávania pôvodnej slovenskej umeleckej tvorby, vedeckých diel a publicistiky; - výroba a predaj nahratých zvukových - obrazových záznamov a elektronických publikácií so súhlasom autora …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Mária Zjavková od 19. 10. 2009
    konateľ
  • Mgr. Ingrid Majeriková od 27. 11. 2024
    konateľ
  • Viliam Komora od 6. 1. 2018
    konateľ
  • Matica slovenská od 18. 5. 2021
    spoločník
  • Ing. Martin Gallík od 16. 5. 2014
    člen dozornej rady
  • Jaroslav Chovanec od 16. 5. 2014
    člen dozornej rady
  • Mgr. Martin Hajník od 1. 5. 2021
    člen dozornej rady
  • PhDr. Pavol Madura od 9. 5. 2023
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. v roku 2025 sa prepadla zo zisku do straty 1,5 tis. € a tržby jej klesli o 51 % na 685,5 tis. €.

685,5 tis. €
Tržby
1,5 tis. €
Strata
737,9 tis. €
Celkové výnosy
412,6 tis. €
Aktíva
228,2 tis. €
Vlastné imanie
45 %
Celková zadlženosť
10,0 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 15,9 tis., 2022 −95,9 tis., 2023 3,7 tis., 2024 23,0 tis., 2025 −1,5 tis.202115,9 tis.2022−95,9 tis.20233,7 tis.202423,0 tis.2025−1,5 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 733,5 tis., 2022 657,7 tis., 2023 664,6 tis., 2024 1,4 mil., 2025 685,5 tis.2021733,5 tis.2022657,7 tis.2023664,6 tis.20241,4 mil.2025685,5 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 685,5 tis. € -1,5 tis. €
2024 1,4 mil. € 23,0 tis. €
2023 664,6 tis. € 3,7 tis. €
2022 657,7 tis. € -95,9 tis. €
2021 733,5 tis. € 15,9 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Zásoby232,1 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky45,2 tis. €
  • Finančné účty135,3 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie33,2 tis. €
  • Fondy zo zisku152,4 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov44,1 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-1,5 tis. €
  • Rezervy223 €
  • Krátkodobé záväzky184,2 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. v konkurze?

Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. tržby 685,5 tis. €.

Je firma Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. vykázala stratu 1,5 tis. €.

Je Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. platiteľom DPH?

Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. sídli?

Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o. má sídlo na adrese M.R. Štefánika 25/A, Martin, 036 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 16. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 16. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026