VEREX ŽILINA, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36405957
DIČ: 2020107309
IČ DPH: SK2020107309
M. Rázusa č. 13A, Žilina

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: M. Rázusa č. 13A, Žilina Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Veľkoobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 46.69
Dátum vzniku: 6. 6. 2002
Základné imanie: 33,2 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 7. 2002
Spisová značka: Sa/10350/L
Predmet podnikania (výber): - kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /malooobchod/; - kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/; - sprostredkovanie obchodu v rozsahu voĺných živností …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Josef Turek od 7. 3. 2023
    člen predstavenstva
  • Ing. Ján Beňuch od 7. 3. 2023
    člen predstavenstva
  • Ing. Matúš Mikušiak od 7. 3. 2023
    člen predstavenstva
  • Ing. Erika Schoberová od 7. 3. 2023
    člen dozornej rady
  • Ing. Pavol Mikušiak od 7. 3. 2023
    člen dozornej rady
  • Mgr. Daniel Beňuch od 1. 7. 2025
    člen dozornej rady
  • Ing. Martin Balta od 30. 6. 2025
    prokurista

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť VEREX ŽILINA, a.s. v roku 2025 znížila zisk o 27 % na 1,0 mil. € a tržby jej klesli o 23 % na 22,0 mil. €.

22,0 mil. €
Tržby
1,0 mil. €
Zisk
23,0 mil. €
Celkové výnosy
7,6 mil. €
Aktíva
2,4 mil. €
Vlastné imanie
69 %
Celková zadlženosť
13,1 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 1,7 mil., 2022 2,2 mil., 2023 1,6 mil., 2024 1,4 mil., 2025 1,0 mil.20211,7 mil.20222,2 mil.20231,6 mil.20241,4 mil.20251,0 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 22,1 mil., 2022 26,8 mil., 2023 26,4 mil., 2024 28,4 mil., 2025 22,0 mil.202122,1 mil.202226,8 mil.202326,4 mil.202428,4 mil.202522,0 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 22,0 mil. € 1,0 mil. €
2024 28,4 mil. € 1,4 mil. €
2023 26,4 mil. € 1,6 mil. €
2022 26,8 mil. € 2,2 mil. €
2021 22,1 mil. € 1,7 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok569,3 tis. €
  • Zásoby1,1 mil. €
  • Dlhodobé pohľadávky29,2 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky5,4 mil. €
  • Finančné účty482,3 tis. €
  • Časové rozlíšenie13,1 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie33,2 tis. €
  • Fondy zo zisku6,6 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov1,3 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie1,0 mil. €
  • Rezervy116,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky16,9 tis. €
  • Krátkodobé záväzky5,1 mil. €
  • Časové rozlíšenie1,4 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma VEREX ŽILINA, a.s. v konkurze?

VEREX ŽILINA, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma VEREX ŽILINA, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala VEREX ŽILINA, a.s. tržby 22,0 mil. €.

Je firma VEREX ŽILINA, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 VEREX ŽILINA, a.s. dosiahla zisk 1,0 mil. €.

Je VEREX ŽILINA, a.s. platiteľom DPH?

VEREX ŽILINA, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma VEREX ŽILINA, a.s. sídli?

VEREX ŽILINA, a.s. má sídlo na adrese M. Rázusa č. 13A, Žilina, 010 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 14. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026