ZSE Elektrárne, s.r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36239593
DIČ: 2021542259
IČ DPH: SK2021542259
SPP Kompresorová stanica 3, Trakovice

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: SPP Kompresorová stanica 3, Trakovice Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu 35.14
Dátum vzniku: 19. 10. 2000
Základné imanie: 406,0 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 4. 2006
Spisová značka: Sro/12311/T
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod); kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod); výroba elektriny …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Marian Greif od 1. 1. 2024
    konateľ
  • Ing. Vladimír Pestún od 1. 1. 2024
    konateľ
  • Marek Piršel od 19. 7. 2025
    konateľ
  • Západoslovenská energetika, a.s. od 12. 4. 2022
    spoločník
  • Mgr. Ivana Antošová od 2. 10. 2025
    člen dozornej rady
  • Mgr. Katarína Goldbergerová od 20. 8. 2026
    člen dozornej rady
  • Tomáš Turek od 1. 1. 2024
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť ZSE Elektrárne, s.r.o. v roku 2025 sa prepadla zo zisku do straty 2,4 mil. € a tržby jej klesli o 7 % na 191,7 mil. €.

191,7 mil. €
Tržby
2,4 mil. €
Strata
193,1 mil. €
Celkové výnosy
248,0 mil. €
Aktíva
160,8 mil. €
Vlastné imanie
35 %
Celková zadlženosť
30,2 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 37,6 mil., 2022 2,6 mil., 2023 81,1 mil., 2024 14,0 mil., 2025 −2,4 mil.202137,6 mil.20222,6 mil.202381,1 mil.202414,0 mil.2025−2,4 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 159,0 mil., 2022 319,5 mil., 2023 144,8 mil., 2024 205,3 mil., 2025 191,7 mil.2021159,0 mil.2022319,5 mil.2023144,8 mil.2024205,3 mil.2025191,7 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 191,7 mil. € -2,4 mil. €
2024 205,3 mil. € 14,0 mil. €
2023 144,8 mil. € 81,1 mil. €
2022 319,5 mil. € 2,6 mil. €
2021 159,0 mil. € 37,6 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok883,2 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok73,3 mil. €
  • Zásoby1,3 mil. €
  • Dlhodobé pohľadávky12,8 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky120,3 mil. €
  • Krátkodobý finančný majetok37,8 mil. €
  • Časové rozlíšenie1,7 mil. €

Pasíva

  • Základné imanie406,0 mil. €
  • Fondy zo zisku9,1 mil. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov-252,0 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-2,4 mil. €
  • Rezervy38,6 mil. €
  • Dlhodobé záväzky4,2 tis. €
  • Krátkodobé záväzky48,7 mil. €
  • Bankové úvery1,5 tis. €
  • Časové rozlíšenie485 €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma ZSE Elektrárne, s.r.o. v konkurze?

ZSE Elektrárne, s.r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma ZSE Elektrárne, s.r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala ZSE Elektrárne, s.r.o. tržby 191,7 mil. €.

Je firma ZSE Elektrárne, s.r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 ZSE Elektrárne, s.r.o. vykázala stratu 2,4 mil. €.

Je ZSE Elektrárne, s.r.o. platiteľom DPH?

ZSE Elektrárne, s.r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma ZSE Elektrárne, s.r.o. sídli?

ZSE Elektrárne, s.r.o. má sídlo na adrese SPP Kompresorová stanica 3, Trakovice, 919 33.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026