PRAVEL, spol. s r.o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36194832
DIČ: 2020036337
IČ DPH: SK2020036337
Prakovce

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Prakovce Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu 35.11
Dátum vzniku: 23. 11. 1999
Základné imanie: 194,4 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 14. 12. 1999
Spisová značka: Sro/11280/V
Predmet podnikania (výber): sprostredkovateľská činnosť vo výrobe, obchode a službách; veľkoobchodný a maloobchodný predaj potravinárskeho tovaru, drogérijného tovaru, mäsa a mäsových výrobkov, poľnohospo…; výroba elektriny

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Kamila Kotrasová od 4. 12. 2019
    konateľspoločník
  • Ing. Miroslav Macejko od 23. 11. 1999
    konateľspoločník
  • Ing. Peter Záhumenský od 22. 11. 2023
    konateľ
  • Ing. Jana Záhumenská od 4. 2. 2026
    spoločník
  • Ing. Jozef Slovinský od 4. 2. 2026
    spoločník
  • Ing. Štefan Ziman od 4. 2. 2026
    spoločník

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť PRAVEL, spol. s r.o. v roku 2025 sa prepadla zo zisku do straty 19,7 tis. € a tržby jej klesli o 35 % na 223,4 tis. €.

223,4 tis. €
Tržby
19,7 tis. €
Strata
262,4 tis. €
Celkové výnosy
2,0 mil. €
Aktíva
390,6 tis. €
Vlastné imanie
81 %
Celková zadlženosť
74,6 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 11,8 tis., 2022 −36,6 tis., 2023 210,6 tis., 2024 39,5 tis., 2025 −19,7 tis.202111,8 tis.2022−36,6 tis.2023210,6 tis.202439,5 tis.2025−19,7 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 250,1 tis., 2022 182,4 tis., 2023 482,1 tis., 2024 341,4 tis., 2025 223,4 tis.2021250,1 tis.2022182,4 tis.2023482,1 tis.2024341,4 tis.2025223,4 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 223,4 tis. € -19,7 tis. €
2024 341,4 tis. € 39,5 tis. €
2023 482,1 tis. € 210,6 tis. €
2022 182,4 tis. € -36,6 tis. €
2021 250,1 tis. € 11,8 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok1,9 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky55,3 tis. €
  • Finančné účty58,7 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie194,4 tis. €
  • Kapitálové fondy19,3 tis. €
  • Fondy zo zisku102 €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov196,5 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-19,7 tis. €
  • Rezervy2,4 tis. €
  • Dlhodobé záväzky1,5 mil. €
  • Krátkodobé záväzky56,4 tis. €
  • Bankové úvery58,7 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma PRAVEL, spol. s r.o. v konkurze?

PRAVEL, spol. s r.o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma PRAVEL, spol. s r.o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala PRAVEL, spol. s r.o. tržby 223,4 tis. €.

Je firma PRAVEL, spol. s r.o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 PRAVEL, spol. s r.o. vykázala stratu 19,7 tis. €.

Je PRAVEL, spol. s r.o. platiteľom DPH?

PRAVEL, spol. s r.o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma PRAVEL, spol. s r.o. sídli?

PRAVEL, spol. s r.o. má sídlo na adrese Prakovce, 055 62.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 13. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 13. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026