Slovenská Zápalkáreň, a. s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36052523
DIČ: 2020095418
IČ DPH: SK2020095418
Štefánikovo nám. 2, Spišská Nová Ves

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Štefánikovo nám. 2, Spišská Nová Ves Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Činnosti v oblasti nehnuteľností 68.20
Dátum vzniku: 30. 1. 2002
Základné imanie: 298,8 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 7. 3. 2002
Spisová značka: Sa/1267/V
Predmet podnikania (výber): - ofsetová tlač; - podnikanie v oblasti s iným, ako nebezpečným odpadom; - kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) v rozsahu voľnej živnosti …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • JUDr. Michal Pollák od 12. 5. 2022
    člen predstavenstvaspoločník
  • Ing. Michal Pollák od 12. 5. 2022
    člen predstavenstva
  • Ivan Macejko od 12. 5. 2022
    člen predstavenstva
  • MDDr. Ivana Polláková od 12. 5. 2022
    člen dozornej rady
  • Mgr. Zuzana Polláková od 12. 5. 2022
    člen dozornej rady
  • Viera Petáková od 8. 11. 2023
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Slovenská Zápalkáreň, a. s. v roku 2025 znížila zisk o 35 % na 8,1 tis. € a tržby jej klesli o 36 % na 427,9 tis. €.

427,9 tis. €
Tržby
8,1 tis. €
Zisk
438,2 tis. €
Celkové výnosy
890,9 tis. €
Aktíva
452,8 tis. €
Vlastné imanie
49 %
Celková zadlženosť
48,2 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 −691, 2022 2,4 tis., 2023 42,1 tis., 2024 12,5 tis., 2025 8,1 tis.2021−69120222,4 tis.202342,1 tis.202412,5 tis.20258,1 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 315,9 tis., 2022 407,9 tis., 2023 514,3 tis., 2024 671,4 tis., 2025 427,9 tis.2021315,9 tis.2022407,9 tis.2023514,3 tis.2024671,4 tis.2025427,9 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 427,9 tis. € 8,1 tis. €
2024 671,4 tis. € 12,5 tis. €
2023 514,3 tis. € 42,1 tis. €
2022 407,9 tis. € 2,4 tis. €
2021 315,9 tis. € -691 €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok10,0 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok801,5 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky34,0 tis. €
  • Finančné účty45,4 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie298,8 tis. €
  • Fondy zo zisku29,9 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov116,0 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie8,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky354 €
  • Krátkodobé záväzky195,2 tis. €
  • Bankové úvery242,6 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Slovenská Zápalkáreň, a. s. v konkurze?

Slovenská Zápalkáreň, a. s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Slovenská Zápalkáreň, a. s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Slovenská Zápalkáreň, a. s. tržby 427,9 tis. €.

Je firma Slovenská Zápalkáreň, a. s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Slovenská Zápalkáreň, a. s. dosiahla zisk 8,1 tis. €.

Je Slovenská Zápalkáreň, a. s. platiteľom DPH?

Slovenská Zápalkáreň, a. s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Slovenská Zápalkáreň, a. s. sídli?

Slovenská Zápalkáreň, a. s. má sídlo na adrese Štefánikovo nám. 2, Spišská Nová Ves, 052 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 14. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026