SAD Banská Bystrica, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 36052205
DIČ: 2020095275
IČ DPH: SK2020095275
Partizánska cesta 97, Banská Bystrica

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Partizánska cesta 97, Banská Bystrica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Činnosti v oblasti nehnuteľností 68.20
Dátum vzniku: 1. 1. 2002
Základné imanie: 18,9 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 1. 2002
Spisová značka: Sa/685/S
Prevádzkarne: 2
Predmet podnikania (výber): - verejná cestná hromadná osobná nepravidelná doprava; - opravy a údržba motorových vozidiel; - oprava karosérií …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Lumír Pracný od 7. 3. 2023
    člen predstavenstva
  • Ing. Pavel Rubeš od 3. 7. 2023
    člen predstavenstva
  • Ing. Tomáš Vrátný od 9. 12. 2025
    člen predstavenstva
  • Bohunka Čechovská od 29. 6. 2025
    člen dozornej rady
  • Ing. Eva Hrušková od 9. 8. 2026
    člen dozornej rady
  • Ing. Luděk Macháček od 4. 7. 2024
    člen dozornej rady
  • Ing. Petr Nemrava od 9. 8. 2026
    člen dozornej rady
  • Peter Rozim od 29. 6. 2025
    člen dozornej rady
  • Ing. Martin Kracík od 15. 10. 2008
    prokurista

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť SAD Banská Bystrica, a.s. v roku 2025 znížila zisk o 24 % na 103,7 tis. € a tržby jej ostali na 4,6 tis. €.

4,6 tis. €
Tržby
103,7 tis. €
Zisk
269,2 tis. €
Celkové výnosy
5,5 mil. €
Aktíva
5,5 mil. €
Vlastné imanie
1 %
Celková zadlženosť

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 20,6 tis., 2022 78,7 tis., 2023 79,0 tis., 2024 135,9 tis., 2025 103,7 tis.202120,6 tis.202278,7 tis.202379,0 tis.2024135,9 tis.2025103,7 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 5,4 tis., 2022 5,5 tis., 2023 4,6 tis., 2024 4,6 tis., 2025 4,6 tis.20215,4 tis.20225,5 tis.20234,6 tis.20244,6 tis.20254,6 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 4,6 tis. € 103,7 tis. €
2024 4,6 tis. € 135,9 tis. €
2023 4,6 tis. € 79,0 tis. €
2022 5,5 tis. € 78,7 tis. €
2021 5,4 tis. € 20,6 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Zásoby41 €
  • Krátkodobé pohľadávky5,5 mil. €
  • Finančné účty10,2 tis. €
  • Časové rozlíšenie273 €

Pasíva

  • Základné imanie18,9 mil. €
  • Fondy zo zisku128,4 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov-13,6 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie103,7 tis. €
  • Rezervy4,0 tis. €
  • Dlhodobé záväzky17,4 tis. €
  • Krátkodobé záväzky13,3 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma SAD Banská Bystrica, a.s. v konkurze?

SAD Banská Bystrica, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma SAD Banská Bystrica, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala SAD Banská Bystrica, a.s. tržby 4,6 tis. €.

Je firma SAD Banská Bystrica, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 SAD Banská Bystrica, a.s. dosiahla zisk 103,7 tis. €.

Je SAD Banská Bystrica, a.s. platiteľom DPH?

SAD Banská Bystrica, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma SAD Banská Bystrica, a.s. sídli?

SAD Banská Bystrica, a.s. má sídlo na adrese Partizánska cesta 97, Banská Bystrica, 974 67.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026