1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica

Aktívna spoločnosť
IČO: 36024473
DIČ: 2020091667
IČ DPH: SK2020091667
Partizánska cesta 106, Banská Bystrica

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Partizánska cesta 106, Banská Bystrica Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu 35.30
Dátum vzniku: 11. 8. 2005
Základné imanie: 9,0 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 1. 1998
Spisová značka: Sa/454/S
Predmet podnikania (výber): výroba tepla, rozvod tepla; elektroenergetika - výroba elektriny; kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľnej živnosti …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Ondrej Borguľa od 1. 5. 2024
    člen predstavenstva
  • JUDr. Marica Koreňová od 1. 6. 2026
    člen predstavenstva
  • Matthias Lonsing od 1. 8. 2025
    člen predstavenstva
  • Branislav Štubňa od 1. 5. 2024
    člen dozornej rady
  • Ing. Andrea Cerinová od 1. 5. 2024
    člen dozornej rady
  • Ing. Ján Brunner od 1. 5. 2024
    člen dozornej rady
  • Ing. Martin Majling od 3. 6. 2025
    člen dozornej rady
  • Ing. Martin Turčan od 1. 6. 2026
    člen dozornej rady
  • Ing. Peter Kubík od 4. 6. 2025
    člen dozornej rady
  • Mgr. Vladislav Kanta od 1. 5. 2024
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica v roku 2025 zvýšila zisk o 25 % na 1,9 mil. € a tržby jej ostali na 25,7 mil. €.

25,7 mil. €
Tržby
1,9 mil. €
Zisk
25,9 mil. €
Celkové výnosy
29,5 mil. €
Aktíva
13,0 mil. €
Vlastné imanie
56 %
Celková zadlženosť
26,4 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 1,8 mil., 2022 1,8 mil., 2023 5,5 mil., 2024 1,5 mil., 2025 1,9 mil.20211,8 mil.20221,8 mil.20235,5 mil.20241,5 mil.20251,9 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 16,4 mil., 2022 16,5 mil., 2023 32,0 mil., 2024 25,6 mil., 2025 25,7 mil.202116,4 mil.202216,5 mil.202332,0 mil.202425,6 mil.202525,7 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 25,7 mil. € 1,9 mil. €
2024 25,6 mil. € 1,5 mil. €
2023 32,0 mil. € 5,5 mil. €
2022 16,5 mil. € 1,8 mil. €
2021 16,4 mil. € 1,8 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok196,0 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok22,2 mil. €
  • Zásoby26,1 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky96,3 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky4,8 mil. €
  • Finančné účty2,2 mil. €
  • Časové rozlíšenie24,6 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie9,0 mil. €
  • Kapitálové fondy6,4 tis. €
  • Fondy zo zisku2,2 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie1,9 mil. €
  • Rezervy1,9 mil. €
  • Dlhodobé záväzky1,6 mil. €
  • Krátkodobé záväzky3,6 mil. €
  • Bankové úvery9,3 mil. €
  • Časové rozlíšenie169,0 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica v konkurze?

1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica tržby 25,7 mil. €.

Je firma 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica dosiahla zisk 1,9 mil. €.

Je 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica platiteľom DPH?

1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma 1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica sídli?

1. banskobystrická energetická spoločnosť, a.s. Banská Bystrica má sídlo na adrese Partizánska cesta 106, Banská Bystrica.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 14. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026