1. slovenská úsporová, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 35921111
DIČ: 2021968432
IČ DPH: SK2021968432
Pekná cesta 19, Bratislava

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Pekná cesta 19, Bratislava Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Vedenie firiem; poradenstvo v oblasti riadenia 70.20
Dátum vzniku: 15. 2. 2005
Základné imanie: 185,9 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 4. 2005
Spisová značka: Sa/3526/B
Predmet podnikania (výber): kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod); kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod); sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Peter Schramm od 19. 2. 2025
    člen predstavenstva
  • Ing. Ladislav Piši od 19. 2. 2025
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť 1. slovenská úsporová, a.s. v roku 2025 znížila stratu o 72 % na 28,4 tis. € a tržby jej klesli o 96 % na 13,5 tis. €.

13,5 tis. €
Tržby
28,4 tis. €
Strata
361,8 tis. €
Celkové výnosy
3,6 mil. €
Aktíva
94,9 tis. €
Vlastné imanie
97 %
Celková zadlženosť

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 256,7 tis., 2022 205,7 tis., 2023 45,4 tis., 2024 −99,8 tis., 2025 −28,4 tis.2021256,7 tis.2022205,7 tis.202345,4 tis.2024−99,8 tis.2025−28,4 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 34,4 tis., 2022 6,9 tis., 2023 757,0 tis., 2024 357,8 tis., 2025 13,5 tis.202134,4 tis.20226,9 tis.2023757,0 tis.2024357,8 tis.202513,5 tis.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 13,5 tis. € -28,4 tis. €
2024 357,8 tis. € -99,8 tis. €
2023 757,0 tis. € 45,4 tis. €
2022 6,9 tis. € 205,7 tis. €
2021 34,4 tis. € 256,7 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok34,3 tis. €
  • Dlhodobý finančný majetok2,8 mil. €
  • Krátkodobé pohľadávky16,8 tis. €
  • Finančné účty816,7 tis. €
  • Časové rozlíšenie9,3 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie185,9 tis. €
  • Fondy zo zisku37,2 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov-99,8 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie-28,4 tis. €
  • Dlhodobé záväzky1,1 tis. €
  • Krátkodobé záväzky3,6 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma 1. slovenská úsporová, a.s. v konkurze?

1. slovenská úsporová, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma 1. slovenská úsporová, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala 1. slovenská úsporová, a.s. tržby 13,5 tis. €.

Je firma 1. slovenská úsporová, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 1. slovenská úsporová, a.s. vykázala stratu 28,4 tis. €.

Je 1. slovenská úsporová, a.s. platiteľom DPH?

1. slovenská úsporová, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma 1. slovenská úsporová, a.s. sídli?

1. slovenská úsporová, a.s. má sídlo na adrese Pekná cesta 19, Bratislava, 831 05.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 14. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 14. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026