SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov

Aktívna spoločnosť
IČO: 31718523
DIČ: 2020520645
IČ DPH: SK2020520645
Volgogradská 88, Prešov

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Volgogradská 88, Prešov Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu 35.30
Dátum vzniku: 14. 12. 1995
DPH: Platiteľ DPH od 1. 1. 1996
Spisová značka: Sa/249/P
Predmet podnikania (výber): - správa bytového fondu a nebytových priesto- rov a základné služby spojené s prenájmom; - opravy, údržba, rekonštrukcia, modernizácia a nová výstavba inžinierskych sietí a objektov komplexnej bytovej výstavby; - projektovanie, opravy, údržba, rekonštruk- cia a modernizácia technologických zariadení a tepelných zdrojov …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Ivan Šebesta od 1. 2. 2026
    člen predstavenstva
  • Ing. Juraj Vágner od 8. 4. 2026
    člen predstavenstva
  • Ing. Peter Čaputa od 1. 4. 2023
    člen predstavenstva
  • Ing. Radovan Gajdošík od 1. 3. 2024
    člen predstavenstva
  • Miroslav Rimár od 1. 3. 2024
    člen predstavenstva
  • Ing. Mariana Marcinková od 16. 5. 2024
    člen dozornej rady
  • Ing. Martin Senčák od 20. 5. 2026
    člen dozornej rady
  • Štefánia Andraščíková od 20. 7. 2023
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov v roku 2025 zvýšila zisk o 42 % na 2,0 mil. € a tržby jej klesli o 4 % na 24,4 mil. €.

24,4 mil. €
Tržby
2,0 mil. €
Zisk
25,0 mil. €
Celkové výnosy
34,6 mil. €
Aktíva
8,9 mil. €
Vlastné imanie
74 %
Celková zadlženosť
32,1 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 1,0 mil., 2022 126,0 tis., 2023 922,8 tis., 2024 1,4 mil., 2025 2,0 mil.20211,0 mil.2022126,0 tis.2023922,8 tis.20241,4 mil.20252,0 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 15,2 mil., 2022 20,8 mil., 2023 27,8 mil., 2024 25,4 mil., 2025 24,4 mil.202115,2 mil.202220,8 mil.202327,8 mil.202425,4 mil.202524,4 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 24,4 mil. € 2,0 mil. €
2024 25,4 mil. € 1,4 mil. €
2023 27,8 mil. € 922,8 tis. €
2022 20,8 mil. € 126,0 tis. €
2021 15,2 mil. € 1,0 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok167,1 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok23,0 mil. €
  • Zásoby1,3 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky7,0 mil. €
  • Finančné účty4,4 mil. €
  • Časové rozlíšenie51,8 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie3,1 mil. €
  • Kapitálové fondy567,2 tis. €
  • Fondy zo zisku3,3 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie2,0 mil. €
  • Rezervy822,9 tis. €
  • Dlhodobé záväzky577,4 tis. €
  • Krátkodobé záväzky5,0 mil. €
  • Bankové úvery9,1 mil. €
  • Časové rozlíšenie10,2 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov v konkurze?

SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov tržby 24,4 mil. €.

Je firma SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov dosiahla zisk 2,0 mil. €.

Je SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov platiteľom DPH?

SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov sídli?

SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov má sídlo na adrese Volgogradská 88, Prešov, 080 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 10. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 12. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026