Slovenské magnezitové závody, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31685340
DIČ: 2020500141
IČ DPH: SK2020500141
ulica neznáma, Jelšava

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: ulica neznáma, Jelšava Zobraziť na mape ↗
Dátum vzniku: 29. 7. 2005
Základné imanie: 23,1 mil. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 4. 1994
Spisová značka: Sa/406/S
Predmet podnikania (výber): - ťažba a úprava rúd a ostatných nerastov; - prieskumné a podzemné práce; - geologický prieskum …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Ing. Ivan Nemeth od 30. 6. 2022
    člen predstavenstva
  • Ing. Ján Chlebuš od 30. 6. 2022
    člen predstavenstva
  • Ing. Marek Šeševička od 30. 6. 2022
    člen predstavenstva
  • Ing. Roman Gažúr od 30. 6. 2022
    člen predstavenstva
  • Ing. Rudolf Siták od 30. 6. 2022
    člen predstavenstva
  • Peter Košinár od 30. 6. 2022
    člen predstavenstva
  • Rudolf Repiský od 30. 6. 2022
    člen predstavenstva
  • Ing. Jaroslav Švejkovský od 30. 6. 2022
    člen dozornej rady
  • Ing. Pavol Zapletal od 23. 4. 2026
    člen dozornej rady
  • Ing. Štefánia Hlavačková od 30. 6. 2022
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Slovenské magnezitové závody, a.s. v roku 2025 dosiahla zisk 1,1 mil. € a tržby dosiahli 39,0 mil. €.

39,0 mil. €
Tržby
1,1 mil. €
Zisk
66,0 mil. €
Celkové výnosy
120,3 mil. €
Aktíva
32,5 mil. €
Vlastné imanie
73 %
Celková zadlženosť
35,9 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2017 7,5 mil., 2019 6,9 mil., 2020 −22,4 tis., 2023 1,5 mil., 2025 1,1 mil.20177,5 mil.20196,9 mil.2020−22,4 tis.20231,5 mil.20251,1 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2017 57,9 mil., 2019 69,1 mil., 2020 2,7 mil., 2023 71,3 mil., 2025 39,0 mil.201757,9 mil.201969,1 mil.20202,7 mil.202371,3 mil.202539,0 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 39,0 mil. € 1,1 mil. €
2023 71,3 mil. € 1,5 mil. €
2020 2,7 mil. € -22,4 tis. €
2019 69,1 mil. € 6,9 mil. €
2017 57,9 mil. € 7,5 mil. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok100,1 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok20,8 mil. €
  • Dlhodobý finančný majetok740,6 tis. €
  • Zásoby7,5 mil. €
  • Dlhodobé pohľadávky390,7 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky6,2 mil. €
  • Krátkodobý finančný majetok77,4 mil. €
  • Finančné účty7,1 mil. €
  • Časové rozlíšenie83,2 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie23,1 mil. €
  • Fondy zo zisku4,6 mil. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov4,0 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie1,1 mil. €
  • Rezervy12,5 mil. €
  • Dlhodobé záväzky1,1 mil. €
  • Krátkodobé záväzky8,1 mil. €
  • Časové rozlíšenie66,1 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Slovenské magnezitové závody, a.s. v konkurze?

Slovenské magnezitové závody, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Slovenské magnezitové závody, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Slovenské magnezitové závody, a.s. tržby 39,0 mil. €.

Je firma Slovenské magnezitové závody, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Slovenské magnezitové závody, a.s. dosiahla zisk 1,1 mil. €.

Je Slovenské magnezitové závody, a.s. platiteľom DPH?

Slovenské magnezitové závody, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Slovenské magnezitové závody, a.s. sídli?

Slovenské magnezitové závody, a.s. má sídlo na adrese ulica neznáma, Jelšava.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 16. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 16. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026