TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31638759
DIČ: 2020457230
IČ DPH: SK2020457230
Štrbské Pleso, ul. K Vodopádom 4033/15, Štrba

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Štrbské Pleso, ul. K Vodopádom 4033/15, Štrba Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Ubytovanie 55.10
Dátum vzniku: 31. 10. 1995
Základné imanie: 63,1 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 5. 1996
Spisová značka: Sa/293/P
Predmet podnikania (výber): - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľnej živnosti; - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľnej živnosti; - sprostredkovanie obchodu …

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. v roku 2025 zvýšila zisk o 136 % na 2,2 mil. € a tržby jej narástli o 16 % na 11,0 mil. €.

11,0 mil. €
Tržby
2,2 mil. €
Zisk
11,2 mil. €
Celkové výnosy
12,1 mil. €
Aktíva
10,4 mil. €
Vlastné imanie
14 %
Celková zadlženosť
67,3 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 103,3 tis., 2022 1,4 mil., 2023 1,2 mil., 2024 950,8 tis., 2025 2,2 mil.2021103,3 tis.20221,4 mil.20231,2 mil.2024950,8 tis.20252,2 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 3,5 mil., 2022 7,7 mil., 2023 9,4 mil., 2024 9,5 mil., 2025 11,0 mil.20213,5 mil.20227,7 mil.20239,4 mil.20249,5 mil.202511,0 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 11,0 mil. € 2,2 mil. €
2024 9,5 mil. € 950,8 tis. €
2023 9,4 mil. € 1,2 mil. €
2022 7,7 mil. € 1,4 mil. €
2021 3,5 mil. € 103,3 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý nehmotný majetok6,1 tis. €
  • Dlhodobý hmotný majetok1,4 mil. €
  • Dlhodobý finančný majetok3,3 tis. €
  • Zásoby189,3 tis. €
  • Dlhodobé pohľadávky358,7 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky249,6 tis. €
  • Finančné účty9,9 mil. €
  • Časové rozlíšenie9,0 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie63,1 tis. €
  • Kapitálové fondy28,0 tis. €
  • Fondy zo zisku12,6 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov8,0 mil. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie2,2 mil. €
  • Rezervy168,9 tis. €
  • Dlhodobé záväzky36,5 tis. €
  • Krátkodobé záväzky1,5 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. v konkurze?

TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. tržby 11,0 mil. €.

Je firma TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. dosiahla zisk 2,2 mil. €.

Je TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. platiteľom DPH?

TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. sídli?

TATRA HOTEL SLOVAKIA, a.s. má sídlo na adrese Štrbské Pleso, ul. K Vodopádom 4033/15, Štrba, 059 85.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 13. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 13. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026