SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31576788
DIČ: 2020470463
IČ DPH: SK2020470463
Kľačany, Rimavská Sobota

Základné údaje

Právna forma: Akciová spoločnosť
Sídlo: Kľačany, Rimavská Sobota Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Pestovanie plodín a chov zvierat, poľovníctvo a služby s tým súvisiace 01.47
Dátum vzniku: 31. 12. 1992
Základné imanie: 635,9 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 1. 1993
Spisová značka: Sa/145/S
Predmet podnikania (výber): - odchov kuríc; - výroba vajec; - výroba brojlerového mäsa …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • Bc. Michael Miklo od 15. 10. 2021
    člen predstavenstva
  • Iveta Miklová od 15. 10. 2021
    člen predstavenstva
  • Marian Miklo od 30. 6. 1997
    člen predstavenstvaprokurista
  • Anna Miklová od 15. 10. 2021
    člen dozornej rady
  • Patrik Miklo od 25. 6. 2021
    člen dozornej rady
  • Victória Miklová od 25. 10. 2019
    člen dozornej rady

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. v roku 2025 zvýšila zisk o 45 % na 1,4 mil. € a tržby jej narástli o 20 % na 3,7 mil. €.

3,7 mil. €
Tržby
1,4 mil. €
Zisk
4,2 mil. €
Celkové výnosy
3,6 mil. €
Aktíva
3,3 mil. €
Vlastné imanie
9 %
Celková zadlženosť
59,4 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 234,6 tis., 2022 574,6 tis., 2023 1,0 mil., 2024 997,2 tis., 2025 1,4 mil.2021234,6 tis.2022574,6 tis.20231,0 mil.2024997,2 tis.20251,4 mil.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 2,4 mil., 2022 3,1 mil., 2023 3,5 mil., 2024 3,1 mil., 2025 3,7 mil.20212,4 mil.20223,1 mil.20233,5 mil.20243,1 mil.20253,7 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 3,7 mil. € 1,4 mil. €
2024 3,1 mil. € 997,2 tis. €
2023 3,5 mil. € 1,0 mil. €
2022 3,1 mil. € 574,6 tis. €
2021 2,4 mil. € 234,6 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok1,7 mil. €
  • Zásoby464,9 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky357,0 tis. €
  • Finančné účty1,0 mil. €
  • Časové rozlíšenie5,7 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie635,9 tis. €
  • Kapitálové fondy630,3 tis. €
  • Fondy zo zisku131,4 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov418,7 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie1,4 mil. €
  • Rezervy19,1 tis. €
  • Dlhodobé záväzky38,7 tis. €
  • Krátkodobé záväzky229,4 tis. €
  • Časové rozlíšenie41,2 tis. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. v konkurze?

SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. tržby 3,7 mil. €.

Je firma SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. dosiahla zisk 1,4 mil. €.

Je SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. platiteľom DPH?

SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. sídli?

SPOHYPO Rimavská Sobota, a.s. má sídlo na adrese Kľačany, Rimavská Sobota, 979 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 15. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 15. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 14. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 15. 10. 2026