Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o.

Aktívna spoločnosť
IČO: 31357083
DIČ: 2020350981
IČ DPH: SK2020350981
Diaľničná cesta 4344, Senec

Základné údaje

Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
Sídlo: Diaľničná cesta 4344, Senec Zobraziť na mape ↗
Odvetvie (NACE): Veľkoobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov 46.63
Dátum vzniku: 26. 8. 1993
Základné imanie: 26,2 tis. €
DPH: Platiteľ DPH od 1. 11. 1993
Spisová značka: Sro/5645/B
Predmet podnikania (výber): - nákup a predaj stavebných, komunálnych a priemyselných strojov a náhradných dielov; - leasing v uvedenej oblasti; - sprostredkovanie obchodu …

Osoby vo vedení a vlastníctve

  • David Pipal od 1. 5. 2019
    konateľ
  • Stefan Krejca od 15. 12. 2024
    konateľ
  • Ascendum Baumaschinen Österreich GmbH od 3. 5. 2022
    spoločník
  • Eugen Košč od 1. 10. 2025
    prokurista
  • Mgr. Adam Eľko od 20. 10. 2021
    prokurista

Údaje z verejného obchodného registra. Chcete údaje opraviť alebo skryť? Použite odkaz „Žiadosť o skrytie profilu“ v pätičke.

Kľúčové údaje za rok 2025

Spoločnosť Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. v roku 2025 znížila zisk o 6 % na 371,7 tis. € a tržby jej klesli o 2 % na 14,1 mil. €.

14,1 mil. €
Tržby
371,7 tis. €
Zisk
14,4 mil. €
Celkové výnosy
8,1 mil. €
Aktíva
2,4 mil. €
Vlastné imanie
70 %
Celková zadlženosť
15,7 %
Hrubá marža

Hospodárske výsledky

Zisk (€)
Zisk (€): 2021 244,6 tis., 2022 374,6 tis., 2023 411,7 tis., 2024 397,5 tis., 2025 371,7 tis.2021244,6 tis.2022374,6 tis.2023411,7 tis.2024397,5 tis.2025371,7 tis.
Tržby (€)
Tržby (€): 2021 8,6 mil., 2022 12,7 mil., 2023 10,3 mil., 2024 14,5 mil., 2025 14,1 mil.20218,6 mil.202212,7 mil.202310,3 mil.202414,5 mil.202514,1 mil.
Rok Tržby Výsledok hospodárenia
2025 14,1 mil. € 371,7 tis. €
2024 14,5 mil. € 397,5 tis. €
2023 10,3 mil. € 411,7 tis. €
2022 12,7 mil. € 374,6 tis. €
2021 8,6 mil. € 244,6 tis. €

Zdroj: účtovné závierky z Registra účtovných závierok. Zobrazené sú posledné dostupné roky.

Štruktúra majetku a zdrojov 2025

Aktíva

  • Dlhodobý hmotný majetok1,5 mil. €
  • Zásoby3,4 mil. €
  • Dlhodobé pohľadávky206,7 tis. €
  • Krátkodobé pohľadávky2,8 mil. €
  • Finančné účty6,6 tis. €
  • Časové rozlíšenie180,2 tis. €

Pasíva

  • Základné imanie26,2 tis. €
  • Kapitálové fondy1,3 mil. €
  • Fondy zo zisku10,9 tis. €
  • Výsledok hospodárenia minulých rokov670,3 tis. €
  • Výsledok hospodárenia za obdobie371,7 tis. €
  • Rezervy420,6 tis. €
  • Dlhodobé záväzky4,2 tis. €
  • Krátkodobé záväzky5,3 mil. €

Dôležité udalosti

  • Konkurzy a reštrukturalizácie
    prebiehajúce konanie · Obchodný vestník, register úpadcov
    NIE
  • Dlhy a nedoplatky
    zoznamy dlžníkov Finančnej správy, Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
    NIE
  • Pohľadávky štátu
    Centrálny register pohľadávok štátu
    NIE

Due diligence skóre firmy — v plnom reporte

Insolvencie, dlhy, spoľahlivosť platiteľa DPH, finančné výkazy, vlastnícke väzby a korporátna skupina, verejné zákazky aj dotácie — všetko na jednom mieste, pre Česko, Slovensko a 3 ďalšie krajiny.

V plnom reporte k tejto firme

Časté otázky

Je firma Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. v konkurze?

Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. nemá v Obchodnom vestníku zverejnené prebiehajúce konkurzné konanie.

Aké má firma Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. tržby?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. tržby 14,1 mil. €.

Je firma Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. v zisku?

Podľa účtovnej závierky za rok 2025 Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. dosiahla zisk 371,7 tis. €.

Je Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. platiteľom DPH?

Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. je registrovaným platiteľom DPH.

Kde firma Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. sídli?

Ascendum Stavebné stroje Slovensko s. r. o. má sídlo na adrese Diaľničná cesta 4344, Senec, 903 01.

Zdroje údajov
  • Základné údaje · Zdroj: RPO / ORSR · aktualizované 4. 10. 2026 · originál ↗
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: Obchodný vestník · aktualizované 13. 10. 2026
  • Konkurz a reštrukturalizácia · Zdroj: REPLIK · aktualizované 13. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Finančná správa SR · aktualizované 10. 10. 2026
  • DPH · Zdroj: Index daňovej spoľahlivosti · aktualizované 7. 10. 2026
  • Účtovné závierky · Zdroj: Register účtovných závierok · aktualizované 8. 10. 2026